| Cristi382 a întrebat:

Bună seară. Am o problema destul de mare, când ies cu prietena mea, și am observat asta în ultimele relații, nici nu ajungem la actul sexual și ejaculez înainte de orice, care ar putea fi problema? Aveți vreo sugestie, medicamente sau altceva? Ma dispera acest fapt

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Moviele ar fi: varsta foarte mica, lipsa de experinta sexuala, emotiile, obsnuinta masturbarii excesive, pornografie samd.

| Emilian65 a răspuns:

În cazul tău este vorba de ejaculare precoce. Consulta un medic urolog și urmează sfaturile lui. Aceste sfaturi îți vor fi de mare folos pentru problema cu care te confrunți tu.

| ywar a răspuns:

Esti crud, nu ai experienta.
Pe masura ce o sa capeti experienta nu o sa te mai exciti cand vezi o fata dezbracata. Se obisnuieste ochiul?

| anonimuIl a răspuns:

O să capeți experiență în timp.

| Aandrei12 a răspuns (pentru anonimuIl):

Si care ar fi metoda?

| seth2016 a răspuns:

Ce descrii tu aici e destul de ciudat. Adica ai un orgasm spontan asa?

Ca sa fie ejaculare precoce problema trebuie sa persiste de cel putin 6 luni si trebuie eliminate alte afectiuni. Daca ejacularea se produce inaintea actului sexual vorbim de o tulburare severa.

Diagnosticul se pune de medicul endocrinolog sau urolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ejaculare precoce, dar foarte grava. Oprește-te de mai multe ori înainte de a te masturba și a ajunge sa ejaculezi, fa in fiecare zi așa timp de 3 săptămâni

| MihaiSpeedster a răspuns:

Psihoterapie. Posibil medicamente (Zoloft). Poti încerca și tratamente mai neconvenționale… Hipnoză, neurofeedback, acupunctură.