| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am abordat o fata pe messenger, pana la urma ne-am intalnit cu ea. Fata a spus din start ca pe primul loc este cariera ei, ea acum vrea sa isi deschida ceva salon, tot merge face etc. Totusi s-a finaltizat intalnirea cu ea, exagerand putin, am povestit cam atat. S-a realizat si a 2 -a intalnire in masina mea ne-am plimbat, am mancat, totusi nu s-a intamplat nimic, nici eu nu am fost prea sigur, nu am actionat. Dupa am intrebat-o daca ar trebui sa mergem mai departe spus ca nu stie, ca nu s-a gandit inca la asta, eu i-am scris inapoi pai daca nu te-ai gandit inseamna ca ar trebui sa ne vedem de treaba noastra, la care ea imi scrie corectez nu m-am gandit inca. Eu in general nu stau bine cu rabdarea, si ma gandesc ca mna la inceput daca nu e asteptarea asta nu prea face bine. Asa fata imi scrie, vorbim dar cam atat, trebuie sa recunosc ca pare destul de ok acum cine stie. Am mai vorbit de fostul ei zicea ca relatia ei s-a deteriorat la cum am inteles eu pe scurt baiatul voia mai mult timp cu ea iar ea pe cariera mai mult etc. Ca nu petreceau asa mult timp impreuna etc. Am observat cand scriam putin mai sec sau scurt imi scria rapid inapoi, iar cand scriam mai tip roman si rapid imi scria mai greu. hm. Nu stiu sigur cum sa abordez situatia, corect sa zic asa. Voi ce parere aveti? Mersi

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Esti roman sau strain? Intreb ca ai bagat o exprimare, sta mita in coada laughing daca esti roman si la intalnire. la fel faci, mda, nu mai zic nimic laughing
'' pana la urma ne-am intalnit cu ea. '' te citai. Deci pana la urma v-ati intilnit cu ea, cine anume? Ati fost mai multi, sau care is aia ne-am? din ce povestesti, suna ca si cum ati fi fost mai multi, care v-ati intilnit cu ea, adica cu respectiva.

La fel vorbesti si cand te intilnesti cu fata? laughing E bun, cum sa mearga inainte cand, nu se poate.

Cind scriai mai sec, sau scurt, rapid si iti raspundea. Banui ca mai scurt, fata pricepea ce voiai sa spui, cand o lungeai, adica incercai sa o impresionezi prin ceva fraze mai lungi, nici tu nu mai pricepeai ce vrusei sa spui laughing lua timp fetei sa se gindeasca ce ai intentionat sa zici, de aia raspundea mai greu.

Eu zic din pctul meu de vedere, nu stiu ea ce parere a avut, sau are.Te inteleg, cand spui ca nu stii cum sa abordezi situatia laughing dar nici nu stiu ce sfat as putea sa iti dau, ori ce metoda sa abordezi cu fata asta.

Daca ea spune ca acorda mai mult timp jobului sau ce zici tu, carierei, ce o avea ea, cariera de piatra, de sare, stiu si eu ce afacere are, si putin timp unui barbat, naspa, stai si tu dupa ea, asteapta, daca iti place, astepti, pana iti faci treaba laughing sau pana ajungeti sa va pupati, imbratisati, sex etc, dupa o sa se roage ea de tine laughing asta daca esti bun la chestiile astea si o faci sa se simta bine.

Daca te pricepi si la sarutat, imbratisat si restul ca si la scris, laughing nu te grabi, ia-o mai incet, asa batrineste, e mai bun.

| FindMyName a răspuns:

Cu rabdarea treci marea. Daca ai parut nerabdator si nervos, ea s-ar fi putut gandi ca tu vrei doar sex cu ea si papa, atat! Multe chestii se pot interpreta prin atitudini nu prea favorabile.
Incearca sa ai rabdare, totul cu rabdare se face..nu te gandi ca cum gata v-ati vazut, imediat vrea o relatie cu tine.