| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am abordat o fata pe messenger, pana la urma ne-am intalnit. Fata a spus din start ca pe primul loc este cariera ei, ea acum vrea sa isi deschida ceva salon, tot merge face etc. Totusi s-a finaltizat intalnirea, exagerand putin, am povestit cam atat. S-a realizat si a 2 -a intalnire in masina mea, ne-am plimbat, am mancat, totusi nu s-a intamplat nimic, nici eu nu am fost prea sigur, nu am actionat. Am obsercat ca tot se juca cu parul, apoi cu poseta, pe final cred ca s-a plictisit. Dupa am intrebat-o daca ar trebui sa mergem mai departe a spus ca nu stie, ca nu s-a gandit inca la asta, eu i-am scris inapoi pai daca nu te-ai gandit inseamna ca ar trebui sa ne vedem de treaba noastra, la care ea imi scrie corectez nu m-am gandit inca. Eu in general nu stau bine cu rabdarea si ma gandesc ca mna la inceput asteptarea asta nu prea face bine. Asa fata imi scrie, vorbim dar cam atat, trebuie sa recunosc ca pare destul de ok acum cine stie. Am mai vorbit de fostul ei, zicea ca relatia ei s-a deteriorat la cum am inteles eu pe scurt baiatul voia mai mult timp cu ea iar ea pe cariera mai mult etc. Ca parintii lucreaza de dimineata pana seara, nu-i place sa isi piarda timpul etc. Ca nu petreceau asa mult timp impreuna etc. Am observat cand scriam putin mai sec sau scurt imi scria rapid inapoi, iar cand scriam mai tip roman si rapid imi scria mai greu. hm. Nu stiu sigur cum sa abordez situatia, corect sa zic asa. Voi ce parere aveti? I-am cerut numarul de tel nu mi l-a dat, zicea ca pe nu-i place la tel sa vorbeasca. Mie mi se pare ca cere atentie dar nu e hotarata acum nu stiu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai dato-n bara cu nervii scosi la iveala, taman cand nu trebuia, fiindca fata astepta de la tine sa faci urmatorul pas, cu blandete, delicatete, cu drag, cu respect, ori tu ai retezat-o fara rabdare si fara bun simt.
Asteptarea face intotdaeuna bine, ca de nu ai rabdare sa cunosti un om la primele intalniri, cand mama masii sa-l cunosti, daca l-ai pierdut?

| Hyperion7 a răspuns:

Principala problema a multora este răbdarea.
Cum zicea și Violetta, trebuia să mai ai doar un pic de răbdare și era mai ok, așa ai transformat relația într-un eșec.
Treci peste și fă-ți o noua relație, e gratis big grin

| StoicAnalysis a răspuns:

Fi rabdator Robert. Cu graba nu faci nimic bun in viata.

| Miruna333 a răspuns:

Nu ai procedat bine deloc. Ai taiat orice chestie cu ea. Se actioneaza cu rabdare, nu ii dai mesaj si ii spui ca daca nu s-a gandit, mai bine o luati pe drumuri separate. Daca nu stai bine cu rabdarea, lucreaza la asta. Daca nu ti-a dat nici nr, nu e interesata. Incearca cu alta tipa si lucreaza la rabdare.