| Comanescuandreeac a întrebat:

Buna ziua.
Am avut o dereglare hormonală și am ovare micropolichistice. Am urmat tratament cu Normens, Inofolic și Utrogestan 10 zile pe luna, totul bine și frumos timp de 6 luni am avut menstruația la 28-29 zile. Am terminat tratamentul, am avut menstruația pana in 35 zile timp de 4 luni de la terminarea tratamentului. (super bine, înainte îmi venea la 2 luni). Luna trecută mi-a venit la 37 zile, luna asta astăzi sunt 37 zile și tot nu mi-a venit. Am dureri, toate simptomele premenstruală pot spune de 5 zile, dar degeaba. De 2 zile mi-a trecut durerea de burta, mai am doar sânii tensionați și nimic. Ce pot lua pentru reglare? Ceva Naturist, nu mai vreau tratamente, sa încerc sa iau normens? Nu înțeleg de ce toate durerile premenstruale și tot nu îmi vine

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Sunt niste capsule cu plante de la Neraplant. Le poti incerca pe acelea, nu pierzi nimic: https://neraplant.ro/......eco-90cps/
Gasesti si varianta cu 210 capsule. Sper si functioneze si sa fie bine. Sanatate!

| cristinabab a răspuns:

Mergi din nou la ginecolog si nu ar strica nici o vizita la endocrinolog. Am patit si eu ceva asemanator si la endocrinolog am descoperit in final problema