| Laalla a întrebat:

Buna! Am fost diagnosticata in Iunie cu ovare micropolichistice cauzate de lipsa de progesteron, motiv pentru care am luat timp de 3 luni tratament cu Duphaston. După terminarea tratamentului încă 2 luni mi-a venit in continuare menstruația însa in cea de-a 3-a luna s-a dereglat din nou. Din acest motiv am decis sa incerc mlădițele de zmeur pentru reglare. Însă voiam sa va întreb, știti cumva dacă funcționează? Și dacă da, se iau toată luna, sau doar in anumite zile (pentru ca duphastonul îl luam doar in zilele 16-26 ale ciclului). Și câte luni se ia acest tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

In momentul in care un tratament medicamentos nu functioneaza mergi inapoi la medic si incercati altceva. Metodele astea naturiste poti sa le folosesti preventiv sau alaturi de un tratament medicamentos, nu in locul lui.

| ngigamooooney a răspuns:

Buna eu nu am, ovaer,./,. ---...- / -- ---.-. / -.-.-. -. /...--.- -.-.-. -.-.- - iti urez cancer la osae stagiyua 54