| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat cu prietena mea cam la 2 zile de la incheierea menstruatiei ei. A doua zi, a luat postinor 2 (circa 12 ore). Dupa 7 zile de la administrare, i-a venit ciclul. A durat cam 9 zile, probabil efectul postinorului, iar acum dupa aproximativ 1 zi, are pete maronii pe chilot in fiecare seara. Initial am crezut ca e din nou menstruatia, dar nu e, doar pete maronii, nu stiu daca e sangerare sau nu. Mi-e frica sa nu fie insarcinata.

Răspuns Câştigător
| oana_4978 a răspuns:

E clar are o dereglare hormonala... aparitia petelor maronii pe chilot nu este un semn a unei posibile sarcini. dupa cum spui i-a venit ciclul la o saptamna dupa terminarea menstruatiei este logic ca nu e gravida, doar daca ati intretinut din nou relatii sexuale neprotejate dupa terminarea celei de a 2a perioada a menstruatiei.dar un lucru e cert petele nu au legatura cu sarcina...un sfat: daca ti la ea du-o la un ginecolog pentru un control acestea va rezolva toate problemele.bafta

5 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Cumparai un test asa poti fii sigur, dar parerea mea e ca nu este insarcinata tongue

| butterfly27 a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta.E de la postinor, e o dereglare. Puteti face un test ca sa fiti siguri si puteti face si un control ginecologic.Mie postinorul ft tare mi-a dereglat ciclul, bafta:*

| VaDauLaMure a răspuns:

Siiigur nu e insarcinaaaata nu-ti fie nici o frica! dar ia un test de sarcina totusi... sa fi sigur plzzzzzz fundita!

| AxelTerner a răspuns:

Trebuie sa contacteze un doctor ginecolog casa fiti siguri sau sa cumperi de la farmacie test de sarcina

| Mysteriousdream a răspuns:

Deca i-a venit ciclul nu poate fi insarcinata...nu stiu ce ar putea fi petele maronii.dar sigur nu e insarcinatahappy