| GothicEmoKidda a întrebat:

Buna ziua! Am fost la ginecolog si mi s-a spus ca am ovare micropolichistice, menstruatia nu e regulata. Ultima menstruatie mi-a venit pe 5 octombrie si s-a terminat pe 9. Pe data de 8 noiembrie am luat escapelle imediat dupa contactul neprotejat, iar in data de 14 noiembrie am avut crampe mari, cum am de obicei cand imi vine menstruatia, apoi timp de 2 zile am avut-o scurgere maronie-rosie, dar nu asa abundenta cum e in mod normal la menstruatia mea. Care ar putea fi cauza? Este o reactie adversa a pastilei sau a fost menstruatie? Credeti ca ar putea fi vorba de o sarcina?

4 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Cat de idiot sa fii sa faci sex neprotejat ca sa iei Escapelle a doua zi, la cate metode de contraceptie sunt astazi? Stii ce inseamna Escapelle? O bomba mare de hormoni de la care se poate si muri, si nu sunt putine cazurile, numai ca nu sunt mediatizate. Hormonii in acea cantitate ingroasa sangele peste masura si riscul de tromboze este foarte mare.
Asa zisa mentruatie a fost o reactie la bomba de hormoni

| Ali22aa a răspuns:

Nu îți mai umple corpul de escapelle și alte tampenii

| GothicEmoKidda explică (pentru Ali22aa):

Nu am vrut sa risc o sarcina si am apelat la contraceptie de urgenta, dar a fost un caz unic.

| Ali22aa a răspuns (pentru GothicEmoKidda):

Depinde de multi factori