| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua am și eu o întrebare, această întrebare constă în...:
Ce este și ce aș putea face?

1. Am facut dragoste neprotejat.
2. După ce am terminat mi-au ieșit niște pete roșii pe capu penisului.

6 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Iubita ta are o infectie si ti-a dato si tie, si fratele meu a avut si medicul ia prescris un uguent Lomexin...mergi la medic urgent pentru ca poate fi altceva, si iubitei tale spune-i sa mearga la ginecolog sa se trateze sau data viitoare protejativa cu prezervativ pentru ca e cel mai sigur.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/BTS ( totuşi, dacă ai NOROC, atunci este doar o simplă iritaţie ).

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa te fi infectat si in acest caz singurul sfat de urmat este unul singur : o consultatie medicala obligatorie si cat mai rapida.

| neutrino a răspuns:

Ea ti-a dat ceea ce a avut si acum trebuie sa mergi la un medic.

| Emilian65 a răspuns:

Petele rosii de pe capul penisului, indica faptul ca ea este purtatoarea unei boli cu transmitere sexuala. Mergi de urgenta la un medic sexolog si-ti va spune ce ai de facut in viitor.

| SkyPilot a răspuns:

Daca petele rosii au fost temporare, au fost de la efort. Daca nu au disparut in cateva ore, si mai ales daca sunt associate cu mancarimi sau usturime la urinare, se impune o vizita la medic.