| alecoruso a întrebat:

Salut, cu 2 zile in urma am facut sex neprotejat cu prietena mea si mi s-a rupt ata de la penis. Azi m-am uitat pe capul penisului si vad niste puncte sau chiar pete micî si rosii. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai şi senzaţie de usturime sau mâncărimi, eventual chiar şi o secreţie "dubioasă", atunci e posibil să fie o infecţie genitală.

În caz contrar, e doar o iritaţie datorată actului sexual.

Totuşi, dacă în 2-3 zile acele pete/puncte NU dispar sau apar alte semne "dubioase", atunci este NECESAR un control la medicul dermato-venerolog!

Toate cele bune.