| Alice123456 a întrebat:

Buna ziua!
Am nevoie de niste pareri la o problema mai intima sa zic asa, as dori sa nu fiu luata la misto.
Eu am 15 ani(sunt virgina), iubitul meu a implinit 18 ani(nu mai e virgin), noi suntem impreuna de 5 luni.
Ceea ce ma framanta pe mine s-a inamplat chair la ziua lui(acum 3 zile),si-a tinut ziua acasa, ne-am distrat pana pe la 11, el era putin ametit de la bautura,eu nu beau,am vrut sa ii fac o surpriza sa zic asa si l-am luat din sufragerie unde era lumea si l-am dus dus la etaj in dormitor,el s-a asezat pe un fotoliu si eu am inceput sa ii dansez ma obraznic un pic(mereu imi spune ca adora cum dansez) si parea si destul de excitat,m-a luat si m-a trantit in pat si am inceput sa ne atingem si sa ne sarutam,el a ramas in boxeri si eu in lenjerie intima si sutien,i-am pus mana pe lenjeria mea intima si i-am spus sa o deie jos,el a stat o clipa si mi-a zis"Nu Alice" si s-a ridicat si mi-a zis sa mergem jos ca ne asteapta lumea.
Ceea ce nu inteleg este de ce nu a vrut sa faca sex cu mine?
Se poate sa nu il atrag?
L-am luat prea repede? Nu sunt vreo usuratica, am facut-o mai mult pentru el, ca stiu ca de când este cu mine nu a mai intretinut relatii sexuale si stiu ca la 18 ani i-a fost greu.
De urata nu sunt urata sunt satena cu ochi verzi, am 1, 71 si 60 kg, ma îngrijesc nu sunt vreo nespalata sau ceva de genul.
Nu s-a schimbat nimic intre noi dar imi este rusine sa il intreb de ce nu a vrut sa o faca cu mine, sincera ma simt un pic prost.
Ajutati-ma si pe mine cu niste pareri(rog seriozitate)
Multumesc anticipat!

20 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci probleme.Baiatul chiar tine la tine si te respecta, inca considera ca esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala.Nu ar trebui sa te grabesti.Iar atiunci cand vrei sa iti incepi viata sexuala fa-o pentru ca asa simti tu, pentru ca te simti pregatita, nu pentru iubitul tau...

| Alice123456 explică (pentru dariaelena):

Multumesc de raspuns!

| Atotstiutorul a răspuns:

Ca sa ne putem da seama cu adevarat de calitatie tale eu zic sa pui un videoclip in care sa ne arati cum ai dansat, poate ai dansat prost, poate ai spus ceva nepotrivit, cel mai bine doar asa ne putem da seama postand un videoclip cu tine in timp ce dansezi

| Iedi42069 a răspuns (pentru Atotstiutorul):

Ce pervers xD loool

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai fi avut la indemana prezervativul strict obligatoriu in cazul in care ar fi acceptat sa te dezvirgineze? Ai fost pe deplin sigura/convinsa ca in acel moment nu te aflai in perioada fertila a ciclului menstrual? Presupun ca TU nu ti-ai pus aceste intrebari chiar daca erau de datoria ta, insa exista posibilitatea ca el sa fi fost perfect lucid si a realizat, si-a dat seama ce s-ar fi putut intampla daca "se lasa dus de val" si din acest motiv a refuzat oferta foarte tentanta. Bravo lui fiindca a dat dovada de responsabilitate si din acest motiv merita sa fie FELICITAT. thumbs up

| Alice123456 explică (pentru corbulalbrosu):

Va multumesc mult de raspuns, e adevarat ca nu aveam prezervativ la mine, dar sunt sigura ca nu eram perioada fertila,(:

| Alice123456 explică (pentru Alice123456):

*in

| mihai69 a răspuns:

Bravo lui, chiar „pișcat" a știut să judece cu capul care trebuie.
Chiar dacă vrei sex, acesta trebuie să vină la timpul lui, nu chiar de la 15 ani. Poate cu timpul o să accepte să faceți peting, la sex cred că mai ai de așteptat.

| neutrino a răspuns:

Sau povestea nu este adevarata sau ai speriat baiatul!

| Alice123456 explică (pentru neutrino):

De ce sa se fii speriat?
Am facut ceva exagerat?
Chiar nu am experienta si de asta intreb.

Răspuns utilizator avertizat
| Alice123456 explică (pentru meinteil):

Mersi mult de raspuns!

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari pentru el! Chiar daca a fost ametit, asa cum zici tu, el a judecat corect ca nu este bine ce face in situatia in care era. Tu, ar trebui sa apreciezi fapta lui si sa nu-l mai judeci de ce nu a facut sex cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât nu poți vorbi deschis despre asta, nu ești pregătită nici sa o faci și poate el știe asta și de aia te-a refuzat.

| Xelon a răspuns:

Iti spun eu ce s-a intamplat,el major tu minora,daca facea sex cu tine, tu intr-un fel il aveai la mana si ii puteai face probleme, daca el ar vrea sa se desparte de tine, tu il puteai santaja plus ce esti super agitata pun pariu ca esti genul obsedata, ceea ce baietilor nu le place, deci in concluzie pune mana pe carte.

| Aika十六 a răspuns:

Pacat ca prostia nu doare...

| Alice123456 explică (pentru Aika十六):

Draga mea, imi pare rau sa iti spun dar. daca durea tu nu mai erai aici.

| Aika十六 a răspuns (pentru Alice123456):

Vai draga mea, pai ce sa faci se mai intampla si mici accidente. happy
Hei, hei, hei, dar nu fi trista macar avem ceva in comun. Bine acum sincera sa fiu, trebuie sa recunosc ca mai cam batut detasat la capitolul prostie. Sad fatuca. sad
Weh, weh, weh si acum ca sunt in suferinta ma duc sa-mi sterg lacrimile de la nas. crying
Pa, pa! kiss

| Fetitzacekurai a răspuns:

Poate ca si un pic ametit, baiatul si-a dat seama ca nu e bine sa faca asa ceva. Din punctul meu de vedere sunt 4 motive pentru care te-a refuzat:
1. Nu vrea sa devina tata la 18 ani
2. Voia sa se duca la invitati ca acestia sa nu banuiasca ceva
3. Ambele
4. Niciuna dintre cele 3 variante de mai sus
Poate ca nu am dreptate dar, eu iti dau un sfat prietenesc: culca-te cu un baiat abia dupa ce esti majora, pentru a evita niste posibile "accidente"

| pizzicato12 a răspuns:

Dacă vrei să îţi începi viaţa sexuală, eu zic să o faci doar la 18 ani, el probabil şi.a dat seama că e mai bine să nu o faceti, pentru că tu eşti minora iar el are peste 18 ani