| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. daca i s-a intmplat cuiva. Am avut menstruatie pe 2 saptembrie iar pe 7 ne-am decis ca ar fi timpul sa vina bebe, am avut contact sexual aproape zi de zi. Pe 3 octombrie am avut niste dureri de burta si scurgeri roz cu cateva firicele de sange care au tinut 7 zile, pana acum pe 26 octombrie am facut 30 de teste de sarcina si toate negative, o sa merg la doctor zilele viitoare. E posibil sa fiu insarcinata daca nu arata pe test? Pana acum am avut menstruatie regulata. Multumesc mult

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

"30 de teste de sarcina si toate negative" - what? 30 de teste de sarcina? Nu prea esti normala laughing))
Si la ce te duci la medic? La medic te duci dupa ce ti-a iesit pozitiv un test, ca sa confirme sarcina.
Si nu, nu ai cum sa fii gravida daca aproape toata luna octombrie ai facut obsesiv teste de sarcina si au iesit toate negative.

| zeuspebepeee a răspuns:

Daca pe testul de sarcina iese negativ, si cum ai spus si tu ai facut acel test de 30 ori, mai mult ca sigur nu esti insarcinata, dar ar trebui sa mergi la doctor sa vezi de ce ti se intampla asta. Oricum nu cred ca e cazul sa fi insarcinata.