| kittyoanaandreescu a întrebat:

Dureri suportabile de abdomen asemeni unor crampe, ori sunt paranoica, dar cand pun mana pe burta simt ceva batand. rau nu ma simt, nu am ameteli, nu am greturi, menstruatie regulata, ultimul contact sexual a fost acum 5 luni, pe langa asta am facut 3 teste de sarcina si toate negative. pot lua in calcul unele problemele cu ovarele? de ce imi simt pulsul in burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti simti pulsul in burta fiindca pe-acolo trece aorta abdominala.
Poti avea o problema digestiva sau ovariana, ia un Nospa acum si pe 27 mergi la medicul de familie daca durerea nu dispare pana atunci

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt spasme abdominale, posibil o colită.
Poți lua un calmant spastic, No-Spa.
Dar nu uita să mergi și la medic dacă se întețesc durerile.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Du-te la un control ginecologic.

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Nu sunt probleme cu ovarele, si nu are legatura cu sistemul reproducator. Du-te la medic, o sa iti dea niste calmante potrivite conform anamnezei.winking