| razrushitel a întrebat:

am o curiozitate și anume o fata/femeie poate ajunge la orgasm dacă partenerul ii face doar sex oral sau este nevoie și de cel vaginal?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai rapid si intens orgasm provocat unei femei se poate realiza prin cunilitie (lingerea vulvei si mozolirea labiilor mici), combinat si cu o "degetica" efectuata concomitent/simultan. La impreunarea labiilor mici este situat clitorisul, care este cel mai usor de excitat organ al placerii, avand o sensibilitate extrema datorata existentei in clitoris a unui numar de peste 8000 de terminatii nervoase care pot fi de regula extrem de usor excitate. Sunt evidentiate cazuri in care unele femei au parte de orgasme multiple, in cascada si drept urmare satisfactia resimtita este atat de indestulatoare incat nici nu mai doreste sau nu mai accepta penetrarea vaginala. big grin

| mihai69 a răspuns:

Chiar mai ușor și mai repede. (Evident, dacă băiatul e priceput. Clitorisul nu e chiar biberon pe care să-l sugi și ronțăi!)

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate ajunge la orgasm la orice tip de sex.

| CdeMetal a răspuns:

Da, poate ajunge dacă îi lingi clitorisul.

| JustStitch a răspuns:

Poate ajunge foarte repede la orgasm prin oral doar ca va trebuii sa-i gaseasca punctul sensibil

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
O femeie poate ajunge la orgasm stand picior peste picior, din câte am aflat. Ciudat dar adevărat.

| domnuleu23 a răspuns:

Nu e nevoie de cel vaginal, daca stii ce sa faci, oral o aduci la orgasm in maxim 3 minute.