| Dariaantonia a întrebat:

Buna ziua. Am o intrebare intrebatoare?! Am avut contact sexual cu sotul meu, folosim metoda retragerii. Sunt in dubiu deoarece am citit tot felul de chestii cum ca poti ramane insarcinata de la lichidul seminal/ preejaculator. Bineinteles ca am avut contact neprotejat, doar ca dupa prima ejacualare am continuat din nou sexul... sunt in dubii daca am ramas sau nu deoarece am tot citit pe net. Menstra intarzie de 2 zile dar ma gandesc si la o posibila dereglare... zilele trecute am avut si dureri abdominale, dureri asemanatoare ca in zilele de menstruatie insa doar atat, fara menstra. Voi ce parere aveti fetelor? Multumesc. Precizez ca daca e sa fie, m-as bucura.

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Atunci e foarte posibil ca partenerului tău să-i fi rămas spermă în uretră, caz în care ai putea rămâne însărcinată.

7 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Ai uitat un detaliu important: ați continuat protejat sau neprotejat?

| Dariaantonia explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Am specificat, probabil ai sarit peste randulet, neprotejat. Nu ne am protejat deloc. Nici odata nu ne am protejat de cativa ani buni, folosim metoda retragerii. happy

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Dariaantonia):

Atunci e foarte posibil ca partenerului tău să-i fi rămas spermă în uretră, caz în care ai putea rămâne însărcinată.

| Teo29 a răspuns:

Exista mereu risc de sarcina daca e neprotejat.

| Den1sa a răspuns:

Exista doua posibilitati
Cum ai spus si tu poate doar sa itirzie de la o posibila dereglare sau ai putea fii insarcinata, sfatul meu este ca dupa 2 saptamini de la actul sexual sa-ti faci un test de sarcina ca sa fii sigura, in caz ca nu-ti mai vine menstruatia : )

| Dariaantonia explică (pentru Den1sa):

Multumesc frumos. Nu sunt deloc "stresata" deoarece e binevenit bebele daca e sa fie, doar ca ma gandeam singura citind intamplator un articol despre lichidul preejaculator care unii spun ca contine spermatozoizi altii spun ca nu si atunci m-am gandit sa intreb ce parere aveti, oricum m as bucura sa fie un bebel love struck

| cepIm a răspuns:

Daca erai in perioada fertila in acel momentul, sunt sanse destul de mari sa fi ramas insarcinata deoarece asa cum ai spus ati folosit metoda retragerii si dupa ati continuat cu inca un act totul nefiind protejat. Dupa ce a ejaculat, putina sperma tot i-a mai ramas pe teava iar in momentul cand te-a penetrat este foarte posibil sa fi lasat in tine o mica cantitate.

| Dariaantonia explică (pentru cepIm):

Da, m-am gandit si eu insa nu stiam daca e adevarat sau nu faptul ca ramane o mica, cantitate iar cand continui posibila sarcina. Multumesc pentru raspuns.