| Marisa12383389192883 a întrebat:

Bună ziua! Am o nelămurire legată de un anumit aspect.Am avut un moment mai intim cu iubitul meu,în care acesta si-a atins penisul pentru câteva secunde (nu a ejaculat, ultima ejaculare a avut loc saptamana trecuta), iar după câteva minute(10 minute,ceva de genul) mi-a introdus un deget în vagin,precizez ca nu am avut niciodată un contact sexuala,adică sunt virgină. Există posibilitatea unei sarcini?(în principiu eu spune ca nu, iubitul meu mi-a spus ca este imposibil). Mulțumesc foarte mult pentru răbdare și răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| andreeaeml1200 a răspuns:

Eu stiu ca nu poti ramane gravida de la lichidul preejaculator, daca o ejaculat recent, s-ar putea ca acel lichid sa aiba un numar FOARTE redus de spermatozoizi, dar el asa secretat nu are nici un spermatozoid, teoretic.
Stai linistita ca si eu am facut mai de mult petting, si multe persoane fac, si eu am fost la un moment dat ingrijorata ca daca are lichid de asta pe degete si dupa le introduci in vagin, dar m-am speriat degeaba, nu exista SARCINA de la degete, pixuri, cozi de pieptan, etc, e IMPOSIBIL. Sarcina se face doar cand se desfasoara actul in sine, cu viteza frecarii penisului in vagin, cand elibereaza sperma

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, nu poate fi vorba de apariția vreunei sarcini.

| Ale21345109 a răspuns:

Buna, nu este nicio sansa sa ramai gravida. A fost doar un joc, nu mare lucru, v ati excitat si cam atat