| Vanesadaria2003 a întrebat:

Bună seara! Am avut un moment mai intim cu iubitul meu și ma întreb dacă exista posibilitatea unei sarcini în cazul în care acesta a avut penisul în lenjerie intima iar pentru câteva secunde fără lenjerie,atingând partea de sus spre fund,puțin mai sus de anus(nu a mai ejaculat de câteva zile, 3 sau 4).Nu a atins zona mea intima cu penisul.Eu sunt mai fricoasa de fel și ma gândesc ca dacă prin absurd ar fi atins și zona mea intima,doar atins,nu penetrat, s-ar forma o sarcina fără penetrare și fără ejaculare?(sunt im perioada ovilatiei)Vă mulțumesc enorm pentru timpul acordat și pentru răspunsuri! Poate sa îmi răspundă cineva care a trecut prin asta și știe cum sta treaba.

Răspuns Câştigător
| Hypefox a răspuns:

Ramai gravida daca esti in perioada fertilitatii chiar ziua de ovulatie si faceti sex cu penetrare si termina inauntru. Daca nici n-a intrat nici n-a terminat, nu are de ce sa te stresezi. In schimb in acelasi timp nu te mai stresa daca doar aveti momentan aceste acte de "frecus". Iti poate atinge si partea vaginala fara stres. Sunt cazuri forte rare ca o fata sa ramana insarcinata doar ca el s-a frecat un pic pe dinafara. EXTREM DE RARE. Asa ca go for it girl. Distreaza-te fara stres cu iubitul tau, la inceput e cel mai interesant asa ca traieste la maxim.

| Vanesadaria2003 explică (pentru Hypefox):

Multumesc frumos pentru răspuns!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti insarcinata ce varsta ai?

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine este imposibil sa ramai gravida.

| sammie a răspuns:

Decat daca el a ejaculat aproape sau pe zona vagina, in rest, nu. Dar as recomanda sa folositi prezervativ.

| Vanesadaria2003 explică (pentru sammie):

El nu a ejaculat deloc, mulțumesc pentru răspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este imposibil să fi rămas însărcinată.

| FindMyName a răspuns:

Deodată ce nu a ejaculat în tine, nu poți rămâne! Stai fără griji ca situația ta nu pare să dea semne ca ai putea avea un caz de sarcină. Dar pentru liniștea ta nu strica sa îți faci un test de sarcină, noi aici scriem ce scriem dar dacă vrei sa vezi cu ochii tai că totul e bine, i-ati un test.

| DomnulPoliticos a răspuns:

Ești cumva Sfânta Maria sa te impregneze prin magie?

| thebest909 a răspuns:

Nu e nimic, stai linistita, atata timp cat nu a ejaculat happy

| Vanesadaria2003 explică:

În* ovulației*

| Vanesadaria2003 explică:

*Am uitat sa precizez ca nu am avut niciodată un contact sexual*