| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Pe data de 20 mai am avut un contact sexual protejat, prezervativul fiind verificat mereu si schimbat dupa fiecare numar si nu s-a spart. Eu ultima mentruatie am avut o pe data de 20 Aprilie. De atunci nu mi-a venit. Au trecut deja 14 zile si nu a venit ciclul. Pe 27 Mai a curs o pata de sange dupa ce am facut efort la sport, dupa asta nu a mai curs. Precizez ca pata era rosie, ca si cum as fi avut ciclu, dar a fost doar o pata mica si nu a mai curs. Acum 2 zile mi-au aparut multe cosuri pe frunte, ma doare spatele, mai ales dimineata si sanii ma dor la atingere. Sunt sanse sa fiu insarcinata? P.S Eu NU AM ciclul regulat, rareori se intampla sa vina 2 luni la rand pe aceeasi data. Va rog sunt foarte stresata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca partida sexuala pe intreaga durata cat a fost intretinuta, a fost PROTEJATA si la terminarea fiecarui act sexual, fiecare prezervativ a fost verificat la final, induce convingerea pe baza careia se poate considera si aprecia fara teama de a gresi ca in conditiile prezentate si descrise in aceasta intrebare in proportie de peste 99% a fost IMPOSIBIL sa se fi putut forma o sarcina.
Si de asemenea fiindca ai facut afirmatia conform careia : ""P.S Eu NU AM ciclul regulat, rareori se intampla sa vina 2 luni la rand pe aceeasi data."" iti sugerez sa accesezi si sa citesti urmatorul raspuns : https://www.tpu.ro/......na-2-luni/
Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întrucît te dor sînii o sa i ti vină ciclul in curînd, daca stii ca il ai neregulat ciclul atunci asteapta l ca va sosii, ce varsta ai? Sănătate.

| ElenaEllePiki a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

15 ani. Oricum maine voi face un test de sarcina sa fiu sigura.

| ElenaEllePiki a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am 15 ani

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ElenaEllePiki):

Testul de sarcina daca este efectuat maine, adica in a 15-a zi de la data intretinerii actului sexual (20 Mai -4 Iunie = 15 zile), va avea in proportie de 90-95% rezultatul NEGATIV (dar va fi FALS NEGATIV) fiindca in acest moment d.p.d.v. TEORETIC in proportie de peste 80-90% este IMPOSIBIL sa se fi strans suficient hormon hCG in urina, incat sa se atinga concentratia necesara de hormon hCG, incat aceasta sa poata intra in reactie cu reactivul existent in continutul testerului de sarcina si astfel sa se POZITIVEZE liniuta. Chiar si daca EXISTA o sarcina FORMATA si INSTALATA in UTER, aceasta NU poate fi depistata in acest moment cu ajutorul chiar si al celui mai ULTRA-MEGA-SUPER-HIPER sensibil tester pe baza de urina folosit. Rezultatul care poate fi considerat CU ADEVARAT cert, valid, valabi si CORECT se obtine numai dupa ce au trecut minim 21 de zile de la data actului sexual intretinut, adica dupa data de 10 Iunie

| ElenaEllePiki a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar care e probabilitatea sa fiu insarcinata?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

L 15 ani tu deja faci sex si teste de sarcină? Vai de capul tau ce va fi de tine unde o sa ajungi daca o ți asa? Si daca cumva esti gravidă ce faci? Trebuie sa ții copilul sa il cresti. Ca daca faci avort esti o mamă criminală. Păcat de tine, te distrugi singură făcînd sex de la 15 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand stii ca ai ciclul neregulat, nu te potia stepta sa vina niciodata regulat. Asadar, intarzierile de care vorbesti nu fac nici un sens, odata ce stii f bine ca ai ciclul neregulat!
Chiar nu ai de ce sa fii stresata, odata ce ai intotdeuna sex protejat!