| cmperutzu a întrebat:

Buna ziua. Am o problema și aș dori câteva sfaturi. Am 32 de ani, am 2 copilași din căsătoria anterioară și acum cu actualul ne chinuim de 10 luni sa facem un bebe și nu iese. Folosesc metoda calendarului dar în zadar. Cu ceilalți băieței am rămas repede însărcinată, cu cel mare am rămas din prima și cu cel mic după 7 luni. Precizez că contactele noastre sexuale sunt cam rare, asta însemnând sâmbăta și duminica, al meu fiind plecat săptămânal, doar in weekend ne vedem.Dar chiar sa nu se fi nimerit perioada fertila niciodată? Am devenit cam obsedata de asta. In fiecare luna când știu că se apropie data ciclului mă gândesc oare luna asta vine? După fiecare contact sexual, la fel mă gândesc oare acum voi rămâne? Fac teste luna de luna înainte cu o zi, dopa de ciclu. Ce se mai întâmplă e că după fiecare contact sexual, când el ejaculează înăuntru mă doare burta o perioada, o zi, doua...dar asta numai când el ejaculează înăuntru. Mulțumesc de răspunsuri și scuzați romanul

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai deja 2 copii de ce ai mai vrea alttul? De ce te ai despartit de fostul? Asa se va intampla si cu acesta daca i faci copii, nu toti barbatii vor copii, si o sa te chinuiesti singură sa cresti 3 copii daca vei mai face unul si cu acesta? Nu este o idee buna deloc, deoarece nu vor avea acelasi tată si tu o sa ramîi iar singura iar cauti pe altul si ce o sa faci toata viata vei face cîte un copil cu alt barbat?

| Violleta2022 a răspuns:

Cand sexul este facut in perioada nefertila, este normal sa nu ai sanse sa ramai gravida.
Sa-si ia sotul un concediu, iar luna aia sa faceti sex toata perioada fertila si vei vedea ca vei ramne gravida. Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea totusi, ca sa faci o mica pregatire inainte, mergand la ginecolog si facandu-ti niste analize ginecologice complete, ale secretiei vaginale, ale colului uterin si evident o ecografie transvaginala, sa se vada sanatatea ovarelor si trompelor uterine.

| Emilian65 a răspuns:

Continuati sa faceti sex mult in perioada fertila si daca dupa o perioada de 5-6 luni de sex intens in perioada fertila, faceti amandoi un set de analize pentru a vedea care sunt cauzele de nu ramai gravida.

| cmperutzu explică (pentru Emilian65):

De unde sex intens? El pleacă duminică noapte și vine vineri noapte.Sambata ce stam și noi mai mult, și atunci mai avem cate un contact, doua.Dar nu tot timpul. Iar duminica el doarme toată ziua pentru că duminică noapte iar pleacă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, uite, ca sa faci un copil trebuie sexul tau sa dureze cel putin 10 minute, deci mai fa inca odata sex cu iubitul tau, daca el simte placere adanca, inseamna ca sperma din penis a intrat in vaginul tau, e normal sa te doara burta, pe toate femeile asa le doare, dar daca din nou nu mai esti insarcinata dupa cateva luni cu niciun copil, cred ca ar fi bine sa te duci la medic si sai pui niste intrebari referitoare la aceasta tema, sper ca te-am ajutat! happy Fundita e la alegerea ta!

| Ka0ru a răspuns:

Sa isi faca si el niste analize, poate spermatozoizii lui nu sunt ok.

| cmperutzu explică (pentru Ka0ru):

Să influențeze țigara și alcoolul asta?

| Ka0ru a răspuns (pentru cmperutzu):

Sigur ca da!

| 123AndreeaDaniela456 a răspuns:

10 luni e ceva... de obicei dupa 1 an de incercari, medicii recomanda analizele. Poate ca problema este la el. Sa isi ia concediu o luna si mai incercati laughing

| zdrx123 a răspuns:

Eu as crede ca problema este la dânsul. Niste analize nu ar strica. Mult succes!

| ionelcelsmechersigagicar a răspuns:

O are mica si a facut laba mult si nu mai are sperma veniti la mine ca va las eu insarcinata tot anul