| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua am o problema și vreau sa spun adevărul, am 20 de ani și nu am avut niciodată relație sau prietena, luni urmează sa fac sex însă sunt cam speriat sa fac pentru ca nu am mai făcut niciodată și sunt și cam gras gen am picioare grase și penisu meu pare mic datorita acestei chestii când eram mai gras părea foarte mic acum pare un pic mai mare și are doar 13 cm maxim pentru ca eu în zona pe osului la baza am grăsime și nu vreau sa zică fata ca o am prea mica când nu e în erectie e foarte micuța când e sculata are 13 cm ce pot sa fac sa nu zică ca e prea mica niște sfaturi? Îmi este frica sa nu zică ca o am mica la 12-13 cm.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii ca d.p.d.v. al datelor statistice obtinute, pe baza unor masuratori corecte care au fost efectuate de specialisti, a reiesit ca barbatii din Romania sunt dotati cu penis a carei lungime medie este de 12, 73 cm. marime in care te incadrezi si tu. Cu un astfel de penis poti sa satisfaci pe deplin 7-8 femei din 10 fiindca vaginul in mod normal are o adancime cuprinsa intre 8 si 11 cm de la caz la caz.
Si asa cum aproape nicio femeie nu seamana cu alta, tot la fel aproape niciun vagin nu are un corespondent geaman, identic. Din acest motiv si dimensiunea vaginului atat ca adancime cat si in privinta largimii sale difera chiar foarte mult de la o femeie la alta. Initial canalul vaginal VIRGIN are o largime/diametru de cca. 5-7 mm, insa acest diametru cu timpul se mareste in cazul in care femeia intretine contacte sexuale. Intinderea fibrelor musculare se produce constant si va creste progresiv pana la o largime de 3-4 cm, diametru care in general devine definitiv in cele din urma. In urma masuratorilor efectuate de cercetatori a reiesit ca in general dimensiunea vaginului complet dezvoltat, ajuns la maturitate are adancime medie cuprinsa intre 8 si 11 centimetri, insa in timpul sexului poate sa se intinda/lungeasca pana la 13-14 cm adancime, atat din cauza excitatiei intense cat si ca urmare a relaxarii muschilor. Daca diametrul canalului vaginal poate prezenta o variatie cuprinse intre 3 si 6 cm, iar in cazuri cu totul exceptionale se poate largi pana la 10 cm.
Fiindca vaginul este un organ sexual constituit exclusiv din muschi, largimea sa depinde atat de starea de excitatie cat si de starea de relaxare atinsa de parteneara si bineinteles in mare masura de grosimea penisului partenerului de sex, reiese ca vaginul se poate lungi insa numai intr-o mica masura, in schimb are capacitatea de a se largi exact cat este necesar pentru sa se plia si potrivi perfect ca si o"manusa" pe orice penis care o penetreaza. In concluzie se poate afirma ca ingrijorarea ta in privinta lungimii penisului tau, este complet inutila. Problema de care ar trebui sa te ingrijorezi se refera doar la timpul efectiv cat vei reusi sa-l mentii in stare erecta si sa ejaculezi numai dupa ce partenera de sex a fost pe deplin satisfacuta. Sa nu iti lasi partenera cum se spune ''cu ochi-n soare'' in situatia in care ejaculezi mult prea repede. Succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Penisul mediu e de 13-14 cm lungime, plus ca poti sa stai linistit daca tipa rade sau face comentarii, pentru ca iti dai seama in momentul respectiv ca nu merita sa mergi mai departe cu cineva care nu are nici cel mai mic strop de respect. Distractie placuta!

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o tipa cu care vreau sa fac doar sex nu suntem împreună ea vrea sa facem.

| anonim_4396 explică (pentru Alanonimdepetpu):

E perfect atunci, stai linistit, relaxeaza-te si vorbeste deschis cu ea, comunicati in timpul actului si experimentati impreuna, ce va place, ce nu. Daca nu sunteti impreuna, nu inseamna ca trebuie sa fie doar penetrare fara rost. In plus, luati-va un pic (mai mult) timp pentru preludiu, ala face toata magiawinking

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu avem unde sa o facem și o sa o facem afara după blocuri pe frig

| anonim_4396 explică (pentru Alanonimdepetpu):

Luati o camera la o pensiune, merge si in masina daca e suficient spatiul (SUV sau limuzina)

| artemidak a răspuns:

O tipa are nevoie de 11 cm ca sa fie sastisfacuta lol

| MihaiMih2000 a răspuns:

E absolut normal stai linistit nu traim in filme