| Andreiroman1995xvz a întrebat:

Am o sensibilitate la capul penisului foarte mare.Capul penisului a fost la mine de cand sunt mic pana acum mereu acoperit de o piele si cand era erectie la nivel maxim capul nu iesea decat foarte putin. Ei in timpul unui act sexual capul a iesi tot si nu am putut continua deoarece ma durea.
Stiti cumva cum pot sa fac sa desensibilizez acea zona printr-o crema sau ceva? Sau alte variante?
Va rog frumos... In special barbatii.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai fi putut sa ajungi faci o parafimoza de toata "frumusetea" si sa fie necesara interventia chirurgicala de urgenta si asta pe bune fara nicio urma de gluma. In cazul descris de tine probabil este vorba de o fimoza de gradul II sau III. Intro astfel de situatie se impune sa fii consultat de un medic UROLOG, cel care va constata gradul afectiunii si modul prin care se poate rezolva/remedia problema. Deoarece se poate ajunge la parafimoza, din acest motiv orice fimoza necesita sa fie tratata deoarece nu se poate intretine o viata sexuala normala cu un penis afectat de fimoza. Daca totusi deocamdata nu mergi la urolog, atunci o astfel de fimoza presupun medie, ca cea a ta se poate incerca sa fie tratata si acasa prin folosirea unor unguente pe baza de steroizi si folosirea metodei Beauge adica ceva asemanator cu o masturbare a penisului in stare semi erecta. Din cauza faptului ca deschiderea preputiului tau nu este suficient de larg in momentul erectiei maxime, decalotarea devine dificila si/sau chiar imposibila in stare erecta. Acest neajuns se poate corecta prin exercitii zilnice de masare si intindere a respectivei deschideri in vederea alungirii celulelor din asa numitul inel fibros care limiteaza intinderea suficienta a pielii preputiului. Pentru a realiza acest lucru este indicat sa se foloseasca unul dintre urmatoarele 2 unguentele : BETADERM (betametazona) sau DERMOVATE (propionat de clobetasol 0, 05%) pe care le poti cumpara din orice farmacie. Pielea preputiului din zona glandului (capului) se unge cu crema din belsug, si dupa ce unguentul este absorbit in intregime de preputiu (pielea ce acopera glandul) se va masa si incerca largirea deschiderii preputiul intinzand pielea in toate directiile, cu forta, pana la aparitia durerii, adica pana la limita suportabilitatii. Se aplica tratamentul de 2-3 ori pe zi, timp de 2 saptamani cu 1 saptamana pauza. Daca procedeul nu da rezultat atunci va trebui sa fii consultat in mod obligatoriu de catre un medic urolog chirurg deoarece inlaturarea respectivului inel se poate face doar printr-o mica interventie chirurgicala. Succes!

3 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Felicitari nu mai esti virgin.
Stai linistit durerea trece singura dupa un timp. trebuie sa te acomodezi cu senzatia.
Bafta!

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama fimoza si este usor operabila de orice chirurg!
Procedura se face sub anestezie si de indeparteaza excesulde piele care ingreuneaza decalotarea.

| doctorul71 a răspuns:

Deci:
1. Aduci penisul in stare de erectie
2.Il pozitionezi in cantul usii de la camera.
3. Inchizi usa peste penis.
4. Suni la salvare(112) si le spui ce ai facut.
Pana vine salvarea repeti pasii 2 si 3