| PringAloe a întrebat:

am implinit recent 20 de ani, am o oarecare problema, nu imi pot decalota penisul in erectie, daca nu e in erectie mi-l pot decalota usor, simt doar o sensibilitate la zona respectiva dar asta cred ca e si normal odata ce preputul, capul penisului e 80-90% din timp acoperit de piele (in cazul meu).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Aia se cheamă „decalotare"; și dacă nu prea te-ai m@sturbat, e perfect normal ceea ce descrii.
Se poate remedia, cu ceva alifii emoliente plus exerciții zilnice - consultă eventual și un urolog.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/decala
Deci poți distanța penisul, dar față de ce anume, că ai uitat să spui?!?

| PringAloe explică (pentru mihai69):

Mai pe inteles asa, cand penisul nu e in erectie imi pot scoate capul penisului afara, daca e in erectie si se ingroaja nu il pot scoate, ca gen e acoperit de pielea aia, daca intelegi ce zic

| PringAloe explică (pentru mihai69):

Decalotare* ma scuzati pentru greseala, ok iti multumesc mult

| mihai69 a răspuns (pentru PringAloe):

Aia se cheamă „decalotare"; și dacă nu prea te-ai m@sturbat, e perfect normal ceea ce descrii.
Se poate remedia, cu ceva alifii emoliente plus exerciții zilnice - consultă eventual și un urolog.