| Alepopa72 a întrebat:

Bună ziua! Am și eu o întrebare, dacă mă puteți ajuta. Am avut un contact sexual eșuat (adică s-a rupt prezervativul) în data de 18 ianuarie. Pe 19 am luat pastila de a doua zi. La 6 zile diferență am avut acea sângerare care a durat 3 zile și a fost abundentă, iar la 2 sapt trebuia să mi vină ciclul. Acesta a venit dar la 2 zile distanță decât scria pe aplicație ca trebuie să mi vină. Credeți ca sunt însărcinată?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita de ciclu ca nu mai vine cand crezi tu, acum totul este dereglat in corpul tau din cauza "bombei hormonale" care ti-a modificat ciclu, ovulatie si perioada fertila pe urmatoarele 6-12 luni!
De acum inainte, pentru ca nu mai poti lua inca o pastila de a doua zi, in viata asta, ai nevoie sa folosesti protectie la sex, dar pune baiatul s anul mai cumpere prezervative mari, ca de aia s-a spart prezervativul, fiind larg s-a rasucit in vagin in timpul sexului, pana s-a intins la maxim si a pocnit.

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu, deoarece menstruatia apare numai in lipsa sarcinii.

https://youtu.be/ZhVwQfCz-PQ

https://youtu.be/oS8_BL9IITo

https://youtu.be/Q6NeilJgtyA

| Robert2526 a răspuns:

Nu esti insarcinata?

| Alepopa72 explică (pentru Robert2526):

Întreb aici pentru ca mă stresez, probabil aiurea

| Robert2526 a răspuns (pentru Alepopa72):

Da, te stresezi total aiurea, stai linistita

| vasileparnaie a răspuns:

S-ar putea sa fi, s-ar putea sa nu fi daca esti aia e se mai intampla alti dar iti pot da sugestii de nume cum ar fi: kevin, nicolae, cristian daca esti de aia pe americane recomand numele jonathan. Pot fi eu nasul bebelusului daca vrei :wink: