| ioanalexandra345 a întrebat:

Am si eu o mica problema, am avut contact sexual protejat pe data de 28 si 1.Ciclul trebuie sa imi vina saptamana aceasta si prezint niste dureri de sani si mici scurgeri albe. Are cum sa fie vorba de o sarcina?laughing mai ales ca a fost totul protejat si nu s-a spart nimic, sunt putin panicata dar nu stiu de ce

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este inutila panica si ingrijorarea care te stapaneste in conditiile prezentate. Aparitia simptomelor premenstruale, prevesteste cat se poate de clar faptul ca in organismul tau se produc anumite schimbari de natura hormonala care sunt specifice si oarecum mereu necesare pentru a porni procesul menstrual. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu mai fi panicata, nu poate fi vorba de sarcina daca actele sexuale au fost protejate.

| Caro34 a răspuns:

Micile scurgeri albe sunt normale; ele poarta numele de leucoree, iar durerile de sani anunta ca iti va veni ciclu in curand. Daca totul a fost protejat, de ce iti mai faci probleme? Numai bine!

| NRazvan a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, vezi ca daca mai stai mult panicata o sa-ti si intarzie ciclulwinking