| Acadel789 a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o problema, am facut sex cu prietena mea si am capul penisului foarte rosu si foarte iritat...ce as putea face ca sa scapa mai repede de această problemă?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatiile in care dupa terminarea actului sexual se produce o iritatie care provoaca tumefierea si inrosirea glandului penian (a capului penisului), afectiunea poate fi micsorata, ameliorata si in final eliminata prin spalarea glandului sapun si apa calduta sau cu ceai/infuzie preparata din flori de musetel si dupa ce a fost sters glandul se unge toata suprafata cu balsam/unguent cu extract de galbenele, crema Nivea sau Fluocinolon N Atb. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sa te speli cu apa calda si sapun si sa ungi capul penisului cu alifie de galbenele sau cu crema de clotrimazol(se gaseste la farmacie).

| Willis a răspuns:

În lipsă de atâtea creme, trece și singur. La toți se întâmplă câteodată așa ceva, în decursul vieții. Nu este grav.