| Taticu1337 a întrebat:

am si eu o problema. Eu si prietena mea (ea fiind virgina) am incercat sa avem un contact sexual.
Cam, prin momentul penetrarii, cand intrasem,, bine " sa zic asa, cineva tot incepuse sa bata in usa apartamentului meu, in mod disperat si ne-am oprit.
Si din acea clipa, in zona himenului, ea simte usturime in momentul in care incercam o penetrare sau cand incerc sa ii fac fingering. Aveti idee ce ar trebui facut in acest caz?
Primul gand a fost, sa nu fi fost rupt in totalitate himenul sau ceva si sa incercam totusi cu lubrifiant. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca in momentul penetrarii, vaginul sa nu fi fost bine umezit si din cauza slabei lubrifieri a mucoasei vaginale sa se fi produs o lezare a peretelui vaginal. Sau chiar o fisurare, crapare ori franjurarea a marginii gauri/perforatiei existente in himen. In astfel de situatii ''pasarica'' trebuie menajata si lasata sa-si revina la starea sa normala. La nevoie pauza poate sa necesite sa fie chiar si 2-3 zile. De asemenea este indicat sa fie folosit lubrifiant din belsug atat in timpul preludiului cat si pe intreaga perioada a penetrarii vaginului. Multa sanatate!