| NoLimiT_6750 a întrebat:

Am si eu o problema legata de penis.
Am 15 ani,dau acest detaliu,deoarece am observat ca raspunsurile pot varia de la o varsta la alta.
Deci nu prea stiu cum sa incep deoarece sincer,imi este rusine.
Capul penisului este lipit de piele,insa nu in totalitate.
Ceea ce vreau sa spun,este ca nu imi pot belii penisul.
Daca nu am reusit sa va lamuresc, am gasit pe net niste poze care sa va faca o idee:
Cam asa arata in erectie, insa pot sa il descopar putin mai >mult---- http://28.media.tumblr.com/tumblr_ldl7ehCxt51qagxh4o1_50 0.jpg
Iar asa arata cand este in stare flasca >--- http://www.sophialessard.com/Portals/0/visuel-phimosis-1 3c.jpg
As vrea sa stiu daca este ceva grav, si sa stiu daca trebuie' sa merg la doctor, sau este normal acest lucru.
Va multumesc anticipiat

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Da se cheamă fimoză, trebuie să spui părinților să te duci la un medic să-ți prescrie o cremă cu care să te dai și să încerci să dai treptat penisul peste cap, adică să-l decalotezi.
Dacă stai așa cu ea la primul contact sexual riști să faci parafimoză, adică se va decalota penisul și nu va mai reveni la loc, atunci trebuie urgent la medic.
De aceea arată-i mamei tale, spune-i și va ști să te ducă la medic. 99% din cazuri se rezolvă cu cremă și 1-2 luni de exerciții zilnice de decalotare.
Baftă. Ai nelămuriri mă contactezi.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa mergi la medic ca sa-ti taie freonul, dupaceea se poate decalota.

| mgtow a răspuns (pentru NoLimiT_6750):

Am uitat ca se zice fimoza si m-am confundat cu freon...

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu este nimic grav, nu toate penisurile sunt la fel. Daca poti sa ai contact sexual, cand va fi vremea, nu acum, totul este perfect

| ZOB a răspuns:

Lasa-l bre, ca are boala lu Calache laughing

| wrath007 a răspuns:

Da este fimoza!