| Shirkan a întrebat:

Buna ziua! Am vrut sa ma rad la testicule si din greseala m-am taiat putin. Nu e mare taietura dar am observat un firicel alb iesind prin acea taietura din interiorul scrotului. Am bandajat zona pentru ca sangera si a doua zi am observat ca acel firicel s-a innegrit ca si cum s-ar usca.
Este asta o problema grava pentru ca ma cam sperie.
Ce ar trebui sa fac?
Si ce este acel firicel alb?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rolul pilozitatii pe testicule este unul bine determinat.
De ce te-ai rade acolo unde ar trebui sa existe par, pentru protectia scrotului?
Nu mai spun ca te expui infectiei, transpiratiei care irita pielea supersensibila a scrotului, fiindca parul nu permite asta, dar odata eliminat nu-si mai face rolul protector.

| tasr123 a răspuns:

Cel mai probabil o sa se formeze o crusta neagra si o sa-ti cada

| Keops2k2 a răspuns:

Stai chill boss nu te poți tăia in atâta hal sa îți iasa ceea ce crezi tu e o simpla tăietură nimic ieșit din comun si in legătură cu firicelu ala nu știu ce sa zici da cel mai probabil e ceva trecător si aia de la taietura, dacă te tăiai pana unde ai impresia era jale totuși dacă vezi ca nu iti trece dai drumu pe la un medic deși nu iti face griji in câteva zile nu mai ai nici pe dracu.

| Shirkan explică:

Ieri firicelul ala avea cam 5mm, azi are cam 10mm, varful s-a innegrit (uscat) iar baza are culoarea pielii, asta inseamna ca ar putea sa iese mai mult prin orificiul respectiv. Se poate vindeca de la sine sau ar fi mai bine sa merg la doctor. Taietura e superficiala, nu ma ingrijorez pentru taietura, doar acel firicel ma ingrijoreaza.