| andreea_7899 a întrebat:

As avea o intrebare pentru voi, scriu pentru prima aici.
Acum 10 zile am avut primul contact sexual. Nu stiu exact daca m-a dezvirginat total sau nu, a curs putin sange si ne-am oprit pentru ca ma durea foarte tare. De atunci ma simt foarte obosita, adevarul e ca fac mult efort fizic[sala si aerobic zilnic] si nu ma odihnesc destul.
Teama imi e sa nu cumva sa fi ramas insarcinata desi el nu a ejaculat. Mentionez ca trebuia sa imi vina menstruatia la 2 zile dupa ce s-a intamplat si a venit, insa a durat cu o zi mai putin.
Acum nu stiu ce sa fac, ar trebui sa imi cumpar un test de sarcina sau ce se intampla cu mine?
Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Stai linistita! Daca v-ati protejat, sigur nu esti mai ales daca spui ca nu a ejaculat! Obosita esti din cauza efortului, si datorita faptului ca te gandesti ca ai putea fi insarcinata! Daca vrei sa fii tu sigura, sa nu mai stai cu griji, ia-ti un test de sarcina! Baftahappy

pa, pa.

| zayidee a răspuns:

Ideea e ca nu mai esti virgina, iar daca ti-a venit menstruatia garantat nu esti gravida. starea de oboseala poate surveni in urma efortului fizic prelungit, lipsei corespunzatoare de odihna. test de sarcina poti sa iti iei pentru pacea ta sufleteasca. bafta si aveti grija data viitoare.

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia poti sa stai linistita, nu e nimic. Dar data viitoare ar trebui sa o faceti protejat. S-ar putea ca pe viitor sa iti mai curga sange si sa te doara, dar e ceva foarte normal.

| Minnie a răspuns:

Daca ai fost destul de matura pentru sex, inseamna ca esti destul de matura sa-ti asumi responsabilitatea si o eventuala sarcina. Daca nu te simti pregatita si psihic pentru ce faci atunci nu mai faci

| Anonim_5618 a răspuns:

A durat o zi mai putin?
tipic

nu mai fi asa "disperata" daca ti a venit. chiar si pentru 3-4 zile.
happy

| MihaiXtensiiPunctRo a răspuns:

Parerea mea ca de data asta sa stai linistita ca oboseala sigur nu e de la contactul ala sexual. dar foloseste prezervativul alta data.
oricum sunt 100% convins ca nu e nici o problema si am cativa ani de medicina in spate ca sa vorbesc cu inima impacata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga andreia, nu cred ca ai ramas insarcinata. Daca el nu a ejacult inseamna cu nu va fi nici o problema sa ramai insarcinata, dar pentru ori ce eventualitate cumparati un dest de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se face sex fara prezervativ niciodata.la deflorare trebuie sa cunosti bine de tot omul chiar sa afli daca el a mai facut sex neprotejat.se poate ramane gravida fara sa ejaculeze pentru ca spermatozoizii mai ies si odata cu lichidul de ungere ca sa spun asa!

| Elena_4924 a răspuns:

Stai linistita.Nu ai ramas insarcinata din moment ce el nu a ejaculat si ti-a venit menstruatia. Daca a durat mai putin cu o zi asta nu inseamna ca esti insarcinata. E ceva normal.Asta depinde si de alti factori, cum ar fi stresul, nu numai de sarcina.

| andreea_7899 explică:

Va multumesc pentru sfaturihappy

| andreea_7899 explică:

Ma bucur ca ati fost prompti.
aveam nevoie de un sfat, nu de o cearta si se pare ca am primit din ambele.
multumesc si de acum incolo o sa am muuuult mai multa grija.