| minirollo a întrebat:

as dori sa va cer un sfat chiar as avea nevoie de un sfat mai ales unei persoane mai mature pentru ca sunt intr-o situatie in care nu stiu ce sa fac deci sa incep:
Anul acesta in liceu am avut o profesoara de limba romana eu ma intelegeam destul de bine cu ea ma refer ca vorbeam cu ea doar la ore si acolo aveam o colaborare buna si o singura data am vorbit cu ea 5 minute in private si atunci imi recomandase niste carti deci doar elev-profesor nimic mai mult.
Chestia e ca mie incepuse sa imi placa de ea, aveam si multe in comun din ce ne povestise despre ea la ore am analizat asta.
Oricum eram constient ca era imposibil sa fiu cu ea vreodata, ea fiind profesoara si avand 30 de ani si eu un pustan de 16 infine asta e m-am impacat cu idee am continuat sa o plac dar am tinut asta in mine si am incercat sa dau uitarii si m-am bucurat de faptul ca imi e profesoara si ca macar o pot vedea si vorbi cu ea la ore chiar daca sufeream in interioriul meu.
Dupa care aflasem minunata veste ca din cauza anumite cauze ea a fost nevoita sa isi dea demisia...si de atunci nu am mai vazut-o never...
Eu ii stiu ei adresa de facebook de foarte mult timp ca bineinteles eu soarece de pc fiind gasesc tot nimic nu imi scapalaughing,dar ei nu ii se poate trimite cerere de prietenie eventual doar un mesaj sa iti dea ea add daca vrea, si mereu am vrut sa sa fac asta dar nu am avut nici o data curaj sa ii dau un mesaj pe facebook sa ii spun sa imi dea add la prieteni, adica totusi eu sunt un pusti de 16 ani si ea o doamna de 30 nu pot pur si simplu sa ii dau un mesaj si sa o rog sa imi dea add parerea mea ar fi nerespectuos si desi nu mai e cu mine in scoala poate ar vorbi asta cu profesorii mei si ar umbla dupa aceea zvonuri prin scoala despre mine,nu stiu ce sa fac sa ii dau mesaj sa o rog sa imi dea add daca doreste,oarecum imi este si frica si am precizat mai inainte de ce,a trecut deja mult timp ca a fost cam prin Ianurie nu pot sa imi scot femeie asta din cap nu ca tin la ea sau o iubesc dar simt eu ca e ceva special cu ea ca nu s-a terminat cu ea complet faptul ca plecat de la mine din scoala simt ca trebuie sa dau de ea, ce ar trebui sa fac? Am dreptate in ce cred? Ar fi urat si nerespectuos din partea mea sa o contactez pe facebook sa imi dea add la prieteni? Stiu ca suna ciudat intrebarea asta dar chiar imi este frica de urmai, deci ce sa fac? Voi ce a-ti face?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Esti doar un adolescent in dezvoltare, ce tii se intampla sunt doar povesti, crede-ma fiecaruia dintre noi s-a mai intamplat vreodata sa simtim ceva special pentru o persoana si sa consideram ca el/ea este jumatatea noastra, dar asta este varsta, nu poti spune ca ai in comun ceva cu ea doar din cele povestite de ea la ora, in afara scolii sigur este o alta persoana, poate stie ca o placi, fetele intotdeauna isi dau seama de cum o privesti s.a.m.d., dar avand in vedere faptul ca ai doar 16 ani, marea majoritate a fetelor de varsta ta se uita dupa baieti mai mari deci la profesoara fara sanse care probabil are un iubit, logodnic, sot daca nu si copil in afara scolii, deci te-ai face singur de ras daca ai incerca s-o contactezi!
Numai bine!
pa, pa

8 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu-i rușinos s-o contactezi, o saluți din politețe.

PS: Ultimul puștan( de la știri) pe care îl știu, s-a sinucis din cauza profesoarei...tot de limba română. Acum, cum ți-o fi norocul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta o profesoara mai de varsta ta, trust mewinking becouse? ....ete o story :
A fost odata ca niciodata un baiat de liceu, alta lume frateeeee, si uite'asa si pe dincolo liceistul nostru s-a indragostit de profa de franceza, care si aceasta era in limba dupa dansul ( nu ca eram cine stie ce frumuseata pamantului dar asa a fost sa fie ) si s-a infiripat o poveste de love. M-a indrumat in arta amorului in toate cele, de ziceam ca numai eu sunt cel mai bun actor de filme xxx, toate bune si frumoase pana cand frantuzoaica mea a dat de un ala de 60 de ani cu lovele si n-am mai vazut-o, inchipuieti ce tragedie a fost in sufletul meu ( exact ca si un lift cand se opreste intre etaje asa a incetat si relatia noastra ), am pierdut si scoala si tot atunci. Salvare a venit de la o vecina care era de seama mea care mi-a explicat ce si cum si cine a fost vinovat si uite-asa am redevenit iar om, mi-am reluat cursurile si... m-am jurat ca never for ever nu ma mai cuplez cu alta mai in varsta decat mine, doar relatii pasagere, ca deoarece numai eu stiu ce am patit asa ca, draga prietene, mai bine lasa profa si cauta o fata de varsta ta cu care sa va potriviti in toate cele, salut!

| GrayGaby a răspuns:

Stai la locul tau frate happy ai incredere in mine big grin

| sayWhaaat a răspuns:

Nu are nimic daca ii dai add pe facebook, ea iti va da accept si nimic nu se va intampla. DAR, eu unul iti recomand sa o uiti pe femeia asta, deoarece chiar daca prin absurd te-ar place, ar impiedica-o statutul, si maturitatea pe care deja o are, sa fie cu tine.
Sincer iti recomand sa gasesti o pustoaica de varsta ta, o vei uita pe băbăciune imediatwinking.

| greyhound a răspuns:

Cate crush-uri am facut pentru profesoarele mele... dar am trecut peste, pana la urma e nefireasca o relatie elev-profesor si nici americani nu suntem. Mai mult decat atat e si de doua ori mai in varsta decat tine.
Dar faza cu vorbitul pe facebook nu e o mare problema, poti sa-i trimiti mesaj sa fiti prieteni online, poti sa-i spui ca ai vrea sa vorbiti de scoala, ca ti-a placut s-o ai ca profesoara si ca ai vrea sa te mai ajute cu sfaturi sau pareri legate de viata de licean, din perspectiva ei de profesoara si persoana matura care a trecut la randul ei prin ea

| iubesc a răspuns:

Da e profesoara totusi, nu o cauta ar fi naspa!

| Mikhtarian a răspuns (pentru h3r):

Hahaha,buna rau partea de la sfarsit.

| h3r a răspuns (pentru Mikhtarian):

XD