| anonim_4396 a întrebat:

La capitolul socializare stau foarte prost:unele fete de la mine din scoala ma adauga la lista lor de prieteni,dar dupa aceea imi trimit mesaj ca sunt o nebuna si zic ca eu vreau sa ma imprietenesc cu ele,ceea ce este invers! Cred ca imi zic nebuna ca nu socializez,etc! Dar eu nu stiu cum sa fiu mai populara in scoala! O fata are note bune si este si populara,vorbeste cu toti,dar nu stiu cum face! Deci, dati-mi un sfat cum sa fiu mai populara si sa ma cunoasca toti din scoala ca fiind un exemplu bun!

Răspuns Câştigător
| Anonim9114562123 a răspuns:

Ar trebui sa încerci sa ieși în evidență prin lucrurile bune pe care le faci. Încearcă sa nu lovești, și sa nu înjuri, pe scurt sa ai un comportament decent. Al doilea lucru ar fi sa Îți faci cât mai multe prietene, pentru a deveni mai cunoscuta, sa se vorbească mult despre tine (dacă au despre ce). Și încă un sfat. Ai încredere în tine, încearcă sa acoperi puțin de tot timiditatea (dar nu de tot, pentru ca orice om este timid în felul lui, și nu e bine sa te schimbi pentru a fi popular). Fii deschisa, naturală. Toate cele bune!

| Stefany23 a răspuns (pentru Anonim9114562123):

Multumesc! Chiar o sa incerc acest sfat!

1 răspuns: