| Bau12345 a întrebat:

Buna ziua!
As dori sa va rog sa imi dati un sfat in legatura cu ejacularea in somn ( polutie nocturna, vise umede ).
De ceva vreme ejaculez in somn, nergeluat. Uneori la 3 zile, alteori la o luna, alteori o zi dupa alta. Am 14 ani.
Trebuie sa ma ingrijorez? Cum pot scapa de aceasta problema? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Polutia nocturna este un proces fiziologic absolut normal si se produce in cazul persoanelor care se excita usor. Aparitia lor denota faptul ca organele tale de reproducere interne au ajuns la maturitate si si-au inceput activitatea. Inseamna ca hormonii tai au devenit activi si "tinerea lor in frau" lor ar necesita sa-ti gasesti o fata cu care sa-ti petreci cat mai mult timp pentru a-ti detensiona organismul de stresul provocat de hormoni. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Reguleaza ti somnul, ca altfel te regulează el pe tine, mama lui de somnlaughing somn cu lămîie?

| epurasu a răspuns:

Este normal!

| Violleta2022 a răspuns:

Polutiile nocturne sunt foarte nromale la varsta pubertatii, este semn ca organele tale reproductive se dezvolta si functioneaza!
O sa scapi de ele cand o s aai o vaiat sexuala activa, la maturitate.

| NiKoLeT a răspuns:

Nu e nimic de ce sa te ingrijorezi, la varsta ta aceste fenomene sunt normale.Aceste vise umede se datoreaza dezvoltarii organelor sexuale.

| doctorul71 a răspuns:

Deci:
1. Aduci penisul in stare de erectie
2.Il pozitionezi in cantul usii de la camera.
3. Inchizi usa peste penis.
4. Suni la salvare(112) si le spui ce ai facut.
Pana vine salvarea repeti pasii 2 si 3

| Bau12345 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!