| OunxWsi1984 a întrebat:

As vrea sa aflu si eu daca este bine sa continui sa vorbesti cu o persoana fata de care ai sentimente intense si care este acum cu altcineva. As vrea sa aflu din experienta voastra daca ati putut sa fiti prieteni cu o astfel de persoana sau daca s-a ajuns dupa un timp la suferinta si la alienare de acea persoana. Multumesc

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A vorbi cu vineva drag, si nu numai, este ceva normal si tine si de cultura si personalitatea fiecarei persoane. In ceea ce priveste o relatie sentimentala, fiecare avem dreptul de a alege persoana care ne este draga si pentru care si reciproca este adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am continuat sa vorbesc cu anumite fete care cica ma placeau, dar pe urma erau cu altul sau nu ma mmai bagau in seama. Dar nu am avut vreo relatie cu ele asa ca nu prea aveam de ce sa ma supar.

| EdyJr a răspuns:

Nu esti in filmul ei. Incearca sa nu mai ai sentimente asa aprinse pentru ea. O sa suferi. Experienta mea.

| IvLiv a răspuns:

Daca nu ai avut o relatie cu respectiva pers. de ce sa-ti bati capu si sa te implici in ceva din care tu nu faci parte.