| DiannaDi a întrebat:

Ati patit vreodata sa va doriti sa fiti intr-o relatie cu cineva, iar persoana aceea sa nu isi dorească relatie cu voi, iar dupa un timp, sa se intoarca in viata voastra si sa va spuna ca vrea relatie cu voi? Daca ati patit asta, dupa cat timp s-a hotarat persoana ca vrea sa fie cu voi? Si cum v-ati comportat voi de s-a razgandit persoana in privinta voastra?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu am patit asa ceva, fiindca nu m-am pus niciodata in situatii ridicole neffind disperata sa plang dupa barbati sau sa le cer atentie.
Evident ca dupa un timp te vor doar ca sa-si bata joc de tine, ca aia nu-i iubire, dar daca tot insisiti, atunci pot profica cat vor de tine.
Ideal este sa cumplezi creierasul inainte sa te duci la un baiat si sa-i declari disperarea. De aceea este inidcat sa nu faci tu niciodata primul pas, ci baiatul, ca sa fii sigura ca te place el.

| DiannaDi explică (pentru Violleta2022):

Si cum sa accept ca nu vrea relatie cu mine un barbat? Mie imi place enorm de el dar el nu ma baga in seama, ma tine calda doar ca sa profite de mine uneori dar mi-a zis clar ca nu vrea relatie serioasa. Cum sa accept asta si sa mi-l scot din cap? Ma gandesc intruna la el

| DiannaDi explică (pentru Violleta2022):

Apropo, tu cati ani ai? Pari ft echilibrata si te admir pentru asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru DiannaDi):

Destui... avand un sot si 2 copii adulti happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru DiannaDi):

Igora-l si fa-te libera pentru un barbat care te place si el, care te vrea, care te merita.
nu mai alerga dupa toti golanii acre-si bat joc de tine, ori te refuza, ca nu te va aprecia deloc, dimpotriva, va continua sa-sibata joc de tine in ultimul hal, dupa care te va arunca ca orice obiect care-l dezgusta.

Invata sa te pretuieti, ca esti femeie, nu gunoi!
Invata sa nu mai alergi tu dupa barbati, lasa-i pe ei sa o faca.

| AntiViolletta a răspuns (pentru Violleta2022):

Ne cerem scuze ca trebuie sa va suporte

| sorin061 a răspuns (pentru DiannaDi):

Are 50-60 de ani sta pe TPU si isi varsa frustrarile adunte de juma de deceniu, face pe interesanta. N-o mai asculta nimen in casa, a dat de internet

| Hammurabi a răspuns:

Ar fi tare ciudat. De ce mi-aș dori să fiu în relație cu cineva care nu e interesat și căruia nu-i pasă de mine? Nu sunt deloc masochist. laughing

| DiannaDi explică (pentru Hammurabi):

Pai e greu sa gasesti o persoana care sa iti placa din mai multe puncte de vedere. Iar cand o gasesti, parca nu iti vine sa renunti atat de usor la ea, nu? Chiar daca ea nu te vrea, parca tot mai ai o speranta ca poate se răzgândește

| just4ubr2015 a răspuns:

Dai papucii si cauta pe cineva care isi doreste ceva serios cu tine. lupul schimba blana da naravu ba sigur la refuzat vreo pipita si s-a intors la tine la rezerva

| Allhambra a răspuns:

Nu. Nu am acceptat și nici nu voi accepta vreodată 'răzgândacii'.
Pentru că modul ăsta de comportament, spune multe despre caracterul lui.

| irina4219 a răspuns:

Bună Diana, da, mi s-a întâmplat într-un context mai ciudat puțin și sper sa nu fiu judecată aicihappy eram oricum mai mica, am fost cu un băiat dar în același timp pot sa spun că nu își dorea o relație cu mine, nu mă voia, voia doar o fată naivă, fara experiență în relații ( așa cum recunosc că eram ) de care să facă mișto. Eu eram totuși foarte atașată de el și refuzam gândul să închei relația, am terminat-o abia când am văzut în telefonul lui mesaje cu alta fată cu care era împreună ( in același timp in care era cu mine ). Da, am suferit câteva luni, dar cum am menționat eram mica ( 14-15 ani ), mi-a trecut în câteva luni. Ideea e că s-a obișnuit cu mine sa "mă joace" cum voia el, sa se poarte oricum voia iar eu sa am ochi tot doar pentru el, și recunosc că și după despărțire am acceptat la scurt timp sa mai vorbim puțin. Cert e că s-a obișnuit cu mine așa, apoi am avut o discuție când am realizat într-un final ca băiatul ăsta chiar nu e de mine, și din momentul când am zis că nu mai avem ce vorbi, așa a și fost. Oricât a încercat să dea din nou de mine nu i-a mers, am refuzat fara vreo îndoială, iar cumva chestia asta l-am atras. Nu stau sa povestesc tot pentru că știu că nu o sa stea nimeni sa citească, cert e că la un an după aceea mi-a demonstrat cât de schimbat e și ne-am împăcat. Într-adevăr, chiar a fost sincer și schimbat fata de mine, dar nu a mers. Uite Diana, odata ce se produce acea "ruptură" între voi, asta nu se mai face la loc, puteți chiar să aveți amândoi intenții bune, trecutul o să rămână mereu între voi iar durerea nu trece cu una, cu doua. Daca mie nu mi-a mers nu înseamnă că nu îți va merge nici ție, cunosc persoane care s-au împăcat cu foștii si relația lor merge bine, eu ți-am povestea mea așa cum ai cerut, sper sa fie totul ok cu băiatul despre care vorbești. Seară bună!