| iuhiyguy00567 a întrebat:

Aseara am facut sex pentru prima data, protejat, si dupa terminarea actului mi-a curs sange si observ ca si in dimineata asta imi curge putin. Ciclul ar trebui sa imi vina zilele astea. E normal ce mi se intampla? Multumesc.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am facut sangerete cand mi-am desvirginiat iubita, dar ia trecut in cateva zile, las ca trece

http://retete.unica.ro/recipes/sangerete-ardelenesc/

| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea probabil se produce ca urmare a lezarii sau ruperii himenului. Hemoragia de regula este slaba si se termina dupa trecerea a cateva ore insa in cazul in care himenul este foarte bine vascularizat si se rupe un vas de sange putin mai gros poate urma o hemoragie mai abundenta care sa se manifeste chiar si 2 zile pana ce se cicatrizeaza rana. Daca vei privi cu atentie iti vei putea da seama si sa reusesti sa faci deosebirea in functie de culoarea si textura sangelui ce se scurge daca este vorba de o sangerare provenita dintr-o rana, sau daca este vorba de sangele menstrual. Fiindca nu exista 2 femei identice tot la fel vor fi diferite si caracteristicile dezvirginarii precum si a sangerarii. Se poate considera ca tot ce ti se intampla dupa dezvirginare se incadreaza in normalitate. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da este normal ce ti se intampla.

| seth2016 a răspuns:

Sangele poate fi de la himen sau chiar de la mucoasa vaginala daca nu v-ati pregatit cat e nevoie si nu ati fost relaxati.

Nu e ceva anormal si poate curge si la urmatoarele putin.

Relax, faceti destul petting inainte de penetrare si folositi lubrifiant daca nu produceti destul. Daca doare vorbeste cu el. Comunicarea este importanta la sex.

Bafta!

| iuhiyguy00567 explică (pentru seth2016):

Am folosit si lubrifiant. Multumesc frumos

| Em4nuel0Emmy a răspuns:

Din moment ce ai facut pentru prima data, chiar daca a fost protejat, da e normal sa iti curga putin sange.