| ConradBarbarul1111 a întrebat:

Cum fac sa accept mai repede că sunt bisexual?

E super ciudat și n-aș fi vrut să fie așa, dar cică n-am cum să mă schimb, și că trebuie sa accept.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să accepți „mai repede", ci pur și simplu, să accepți și gata. Nu e un capăt de lume, nu se moare din asta, nu trebuie să știe nimeni în afară de tine despre asta (și eventual un partener dacă vei găsi vreunul). Așadar, care e de fapt problema? E totul doar în mintea ta - lasă gândurile și pur și simplu trăiește-ți viața așa cum e ea! Nu o ai decât pe asta!
Baftă!

5 răspunsuri:
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Încearcă să obții un echilibru interior. Meditează. Caută locul în care te simți cel mai bine ( de exemplu, in cazul meu, natura ) şi gândeşte-te la tot.

| gălbenea a răspuns:

In tara noastra e cam greu, ti-as sugera sa pastrezi asta pentru tine pana esti sigur de ce iti doresti. Nu iti pot da alte sfaturi pentru ca nu inteleg prin ce treci, dar iti pot sugera sa urmaresti povestile altor persoane bi sau gay(in special pe Youtube)

| Măriuțagabi333 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa te accepți așa cum ești trebuie sa ai încredere în tine. Și să nu bagi in seama ce zic alți.asa ești făcut.