| mezeicristina33 a întrebat:

Un amic a vr sa imi dea un telefon s5 la 16 milioane si nu am vrut sa accept si acum vrea sa mi cumpere mie un telefon pentru ca se simte ciudat fata de mine eu i am zis ca nu vreau dar el tot vrea, cred ca o sa l accept, ce parere aveti? a si daca il primesc trebuie sa platesc ceva dupa >telefon?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este sa nu accepti. Este o suma maricica. Cat de bun prieten ti-ar fi. Il refuzi cat mai politicos. Are totusi un scop ascuns.

| vocea a răspuns:

Nu accepta este clar ca are alte planuri in cap.

| NAT0 a răspuns:

Vezi da nu fie prietenul ala sa-ti scoata ochii dupa. laughing
Insa eu am putini prieteni care daca dau, dau cu toata inima, eu daca dau ceva, am remuscari.laughing
Adica vreau sa zic ca exista persoane care fac ceva de drag dar nu uita cu ce am inceput raspunsul. (Poate-ti scoate ochii.)

| mezeicristina33 explică (pentru NAT0):

Nu il cunosc nu ar face asa ceva

| Seven07 a răspuns:

LOLLL ce intrebare. Lumea devine din ce in ce mai naiba pentru numele lui Lucifer. Nu inteleg cum se simte ciudat daca nu I-ai cumparat telefonul. Si hai sa-ti dau un pont : NIMIC NU E GRATIS! stii e o vorba :Frate frate dar branza'i pe bani. Asa ca lasa tu ideea ca "nu trebuie sa platesc nimic dupa", totul are un pret, poate nu in bani, dar totul are un pret.