| cornacielena a întrebat:

daca mi-a intarziat ciclu 5zile si mi-am facut un test de sarcina dupa 1 sapamana dupa ce s-a intamplat ...si a iesit negativ, pot sa fiu insarcinata? cateodata ma simt obosita, si acum o saptamana am o scurgere maronie cam 3zile, dar nu m-a durut nimic.va rag sa-mi rasp cat mai repede.multumesc

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti sa fii insarcinata, un test la o saptamana dupa conceptie este in 90% din cazuri negativ. Fa maine un test de sarcina din urina de dimineata si acesta va avea un rezultat concludent. Daca nu esti insarcinata, ar trebui sa te duci la ginecolog fiindca scurgerea aceea maronie, daca nu e o sangerare de implantare a fatului, semnifica o derglare hormonala destul de severa, care trebuie tratata inainte de a se agrava.

| LoryM22 a răspuns:

Mai repeta odata testul de sarcina, este posibil sa ai si o inflamatie, daca persista ar fi bine samergi la un doctor.Starea de oboseala poate fi de la psihicul tau care se gandeste ca poate poate vei fi mamica, insa calmeaza-te ca aasa te dai mai rau peste cam iar scurgerea maronie poate fi chiar si o dereglare hormonala din cauza stresului.Sanatate!

| nicky a răspuns:

Testul va fi facut bine si va fi mai sigur dupa 10 zile. Repeta-l.

| sorana_1576 a răspuns:

Daca ti-ai facut testul de sarcina si a iesit negativ inseamna ca nu esti gravida, dar daca zici ca ai o scurgere maronie eu te sfatuiesc sa consulti un doctor, ca nu e normal

| debotenerte a răspuns:

Sau poate sa ai cistita daca ai avut binenteles dureri abdominale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti vine ciclul odata da odata nu in aceeasi luna iti spun:"DA... esti gravida" in schimb daca nu e asa se poate sa fie o delegrare a organismului... A si chiar daca e meroniu de asemenea ce am spus prima data adica da... Dar totusi sexul a fost protejat sau nu? aaaaaa si nu te mai lua dupa testele de sarcina sunt niste tampenii pentru ati lua banii... nau ele de unde a stii adevarul... SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult noroc domnita!