| SverinMihaela2012 a întrebat:

dragii si iubitii mei! Ajutati-ma si pe mine,din nou.Un baiat,destul dedragut,mi-a propus sa ma intilnec cu el,sar l-am refuzat(tin la fostul foarte mult si nu am putut)apoi intr-o seara cind eram cu prietenii la plimbare era si fostul cu prietena lui,poate din cauza ca mi-a fost obijduitor,i-am zis prietenului baiatului care mi-a propus sa ma intilnesc ca sa vina si el,el a venit si m-a imbratisat si crede ca suntem impreuna deja, dar eu nu simt nimic pentru el.Ma simt groaznic ca intr-un fel l-am folosit si m-am jucat cu el,dar cum sa-i spun din nou ca nu vreau sa fiu cu el, sau sa incerc sa prietenesc?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Esti atat de tanara si frumoasa incat e pacat sa accepti aceste jocuri murdare care nu-si au locul. Ai avut bucuria sa te indragostesti de un baiat, relatia nu a mers asa cum tu ti-ai dorit, dar intelege ca la varsta ta, orice relatie are si sfarsit. Spala-te pe ochi cu apa rece si porneste pe un drum nou, fara sa te imbratisezi cu baieti care nu-ti fac placere, pentru simplu fapt ca aceste gesturi nu-ti fac nici cinste.

10 răspunsuri:
| octha a răspuns:

Fa ce simti.adica nah, nici sa stai ca semaforul stricat pe verde sa atragi atentia la fostul nu e corect fata de el, daca asa a ales el ca sa fie cu alta nu e problema ta.cu timpul o sa te obisnuiesti ca fostul nu te mai vrea, sau e cu alta si o sa cauti pe altu intre timp(asa am patit si eu).fa-ti o noua relatiehappy

| SverinMihaela2012 explică (pentru octha):

Deci,sa incerc sa continuu relatia cu acesta baiat?

| octha a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Pai daca fostul nu iti mai da atentie..eu zic ca si asa nu ai ce pierde, numai sa fii mai atenta si sa incerci sa iti dai seama daca baiatul asta te vrea, te place, si daca o sa fiti fericitihappy

| SverinMihaela2012 explică (pentru octha):

Eu stiu ca el ma place, dar eu nu-i pot raspunde ci aceleasi sentimente, eu nu-l plac si ma simt incomod linga el.

| octha a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Sa inteleg ca tu nu-l placi.atunci nu stiu.e ceva de genu dragostea cu forta. poate ca e din cauza ca inca tii la fostul.ai sa gasesti pe altul de care o sa-t placa, daca nu vrei sa fii cu astatongue

| SverinMihaela2012 explică (pentru octha):

Sa speram, multumesc mult de atentie si de sfaturi, te pup.

| octha a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Love is in the air.si eu pe tine:*

| Erica33 a răspuns:

Fi scarboasa se va desparti de tina
funda?

| sotirel99 a răspuns:

Iti propun sa creezi un fel de cearta prin care "sa ve despartiti"! Crede-ma la mine a functionat de 2 ori.

| vreausaramanan0nim a răspuns:

Pur si simplu ii zici adevarul. Va intalniti si ii spui ca ai gresit si ca iti pare rau.