| RaduLord a întrebat:

eu azi am venit sa va spun cateva intrebari legate de mine si o fata. Acum doua zile m-am dus la Mc Donalds cu un prieten si acolo era fata de care va povestesc, o iubeam de mai mult timp pentru ca e cu mine in scoala si ea statea numai cu prietenul meu si se pupau, ea statea in bratele lui, etc cand am ajuns acasa m-am decis sa ii scriu pe what's app si mi-a spus ca sunt rar si ca putem fi prieteni (amici) pentru ca ii povesteam povesti de dragoste declaratii si sentimente vi dar aici incepe toata povestea, ea vroia sa moara pentru ca avea o relatie cu un alt baiat de 6 luni iar acel baiat nu mai simtea nimic pentru ea iar cu prietenul meu era doar o relatie de alinare i-am spus de o mie de ori sa nu o faca i-am dat si videoclipuri care ii arata ca viata e importanta... ea nu a inteles am stat de vorba cu ea si pana la urma am inteles ca ma iubea dar asta m-a facut sa sufar si mai rau ma iubea ca un frate am vrut sa uit de ea pentru putin timp si mi-a zis ca nu vrea sa renunte la mine ca o inteleg cel mai bine dar totul doar ca un frate, i-am spus ca sufar deoarece eu o plac ca si iubita i-am spus ca niciodata nu o sa ii simt buzele, imbratisarile si toate chestile astea iar a a continuat sa imi spuna ca ma iubeste ca un frate am fost la prietenul meu cel cu care se pupa la Mc Donalds si acolo fiecare a spus ce are de spus... un alt fapt din care m-am suparat a fost ca el si-a batut joc de ea nu s-au iubit cu adevarat niciodata imi trimitea mesaje vocale gen : prostule din cauza ta mi-am amintit de mine si ca sunt dragut si ma iubeste dar ce credeti ca un frate, am inceput sa ii ascult mesajele vocale de 100 de ori fiecare deoarece ma facea fericit sa ii aud vocea si ii spuneam ca o iubesc dar degeaba iar ea imi spunea ca nu e degeaba si imi spunea ca si ea ma iubeste dar ca frate chiar incepusem sa sufar pentru ca nu puteam sa aud chestia asta iar astazi vorbea cu prietenul ei care avea o relatie de 6 luni iar el i-a spus ca ce cauta ea aici si chesti e genu ca nu mai simte nimic mai clar iar eu am inceput iar sa vb cu ea legat de noi ea din noi ma iubea ca un frate eu ca o iubita si tot asa pana imi zice ca ma iubeste neconditionat si nu vrea sa ma piarda si ca vreau sa raman mereu in viata ei ori unde ar fi (rai) atunci i-am spus ca eu nu ma voi certa ca o voi iubi mereu i-am spus anumite declarati din inima incepusem sa plang iar ea nu ma inteles i-am spus ca sunt un blestem pentru ea iar ea tot imi zicea ca ma iubeste ca frate eu nu am mai rezistat si i-am spus sa fuga de mine nu vreau sa o mai ranesc (chiar daca nu prea am facut asta) ia a spus ca ma iubeste din nou ca un frate, acum eu ce sa inteleg din treaba asta chiar nu o pot convinge sa ma iubeasca, nu pot sa ajung la inima ei? vreau si eu cateva pareri deoarece sunt bulversat nu mai stiu de mine

4 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Omule e sucita rau treaba si e problema ca aici sunt sentimente (nu e o problema sa ai sentimente, zic doar ca stituatia e complicata).
Crede-ma daca cu timpul n-o sa te iubeasca nu poti sa o fortezi. Am avut si eu o dragoste neimpartasita, chiar prima mea dragoste care, ti-o zic drept, nu o regret. La mine a fost mai profund decat la tine si prietena ta, erau alte probleme.
Ce vreau sa zic e ca trebuie sa treci peste, chiar daca e greu nu de poti agata de probleme sau o persoana care nu te iubeste, gandeste-te ca si ei ii este greu cand se gandeste ca te face sa suferi si late din astea.
Ai nevoie de o vreme singur si cu ocazia asta iti gasesti o hobby care sa te tina ocupat. Cu timpul ai sa vezi ca nu vei mai simti nevoia fetei, suna un pic ciudat, dar sper ca m-ai inteles.
Succes!

| Azazea a răspuns:

Te place ca persoana insa nu te gaseste atragator fizic, daca te placea si fizic, erati de mult impreuna.Simplu.

| qTheo a răspuns:

Mda. Treaba e sucita rau dar. Eu cred ca Te place si totusi nu vrea Sa Te piarda dar nu vrea Sa fie cu tine. Cred EU. Am foat si EU in situatii de genul si. Pur si simplu am încercat sa uit de ea✌ bafta

| Brotacel12 a răspuns (pentru qTheo):

NU cred ca ea il place pe el, din cate a spus el, ea vrea doar sa ramana amici, daca i-a spus ca il iubeste ca pe un frate si ea place alt baiat