| anonim_4396 a întrebat:

In 22 Februarie mi-a venit menstra, pana in 27. Eu avand CM undeva la 32-33 zile. As avea si eu o nelamurire. In data de 2 Martie, am avut un contact sexual protejat, dar s-a rupt prezervativul…am luat escapelle la 1 ora dupa esec. In 7 martie mi-a venit acel spotting, pana in 11. In luna Martie nu mi-a mai venit menstra. Dupa 2-3 saptamani am facut multiple teste –negative, la fel si dupa acel spotting, am facut si la fel, negative. La 4-5 saptamani(in 4 aprilie) de la contact am facut o ecografie vaginala-nu s-a vazut nimic, decat endometru ingrosat, urma sa imi vina menstra(zicea medicu`). In 9 aprilie mi-a venit menstra(redusa cantitativ si mai inchisa la culoare). Dupa aceasta mi-am facut 2 analize de sange la interval de 1 saptamana intre ele, la 2 laboratoare diferite(Bioclinica-

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la medic.

| PsiholoagaTa a răspuns:

Complicat. decat sa te induca in eroare raspunsurile noaste ( noi nu suntem medici ) incearca sa iei masuri si sa te duci undeva unde se cunoaste. Totusi apreciez ca tu te-ai dus la medic si nu ai stat ca alte fete sa vezi cum se arata soara.Esti foarte desteapta, ai grija de tine si incearca sa descoperi ceea ce se intampla. Dupa parerea mea nu e nimic grav, doar o dereglare hormonala ..Si eu de cand mi am inceput viata sexuala, imi mai intarzie stopul si ma doar ff.rau in primele 2 zile burta..nu eram asa. mentionez ca pe multe fete ne schimba hormonal mai ales daca nu avem corpul prea dezvoltat sa accepte asa o transformare.Succes! Sa te faci bine!

| culmea a răspuns:

Ce spun medicii aia e.