| Hellobello a întrebat:

In ianuarie am avut un contact, dupa 2 zile mi-a venit ciclul. Mi-a venit si in februarie. In martie nu a venit. Trebuia pe 19 a venit tocmai pe 4 aprilie. Toate ciclurile au fost mai slabe cantitativ si mai scurte decat de obicei si ma gandesc sa nu fie ciclu peste sarcina. Acum trebuia sa imi vina deja si iar nu a aparut. Este sarcina sau nu? Am facut un test la 11 saptamani de la contact si a iesit negativ. Sunt insarcinata sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclurile tale menstruale au devenit atipice, si cu totul dezordonate, datorita faptului ca probabil o parte din aparatul tau reproducator este afectat. Motivul cat si gradul de afectare poate fi stabilit doar de catre un medic ginecolog printr-o consultatie de specialitate care va stabili si modul de interventie in caz de nevoie precum si tratamentul adecvat si necesar de a fi urmat. In mod absolut sigur NU esti insarcinata. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Testul de sarcina a confirmat ca nu esti gravida, iar ciclul peste sarcina nu aprare de 2 ori, si scurgerile sunt mai mult niste pete de culoare maro inchis timp de 1-3 zile.

| Hellobello explică (pentru MihaiNicu23):

Va rog raspundeti-mi si la intrebarea asta. Am avut si eu niste scurgeri maro si uneori rosii sub forma de mucus cam la 2 saptamani dupa ce mi se termina menstruatia. Pot fi vreun semn de sarcina?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Acum 26 minute | Hellobello a întrebat:

La ginecolog se vede ca in urma cu 4 luni am avut primul contact care a constat in introducerea degetelor in vagin?