| Alexa2822 a întrebat:

In urma cu 11 zile mi.a venit menstruatia dar a durat doar 2 zile..pe mine ma tine 5. apoi pe data de 3 august am facut un test de sarcina care mi-a aratat ca sunt insarcinata in 1-2 saptamani..am repetat la o zi altul si la fel tot pozitiv ...ieri am facut altul diferit tot pozitiv. deci 3 pozitive. Azi am zis ca il fac pe ultimul si mi.a iesit negativ. Nu m.ai inteleg nimic. acum jumatate de ora tot negativ... ce sa cred? Sunt sau nu insarcinata? sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a avea un raspuns, CERT, SIGUR, CORECT si foarte foarte PRECIS, trebuie sa ti se faca un test de sarcina beta-hCG intr-un laborator de analize medicale pe baza analizei sangvine, fiindca este singurul test de sarcina al carui rezultat are intotdeauna o acuratete/grad de precizie de peste 98%. Multa sanatate!

| Alexa2822 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru raspuns! Sunt programata tocmai in septembrie pentru analizesad..nu locuiesc in tara si aici e f dificil cand ramai insarcinata. nimeni nu iti face nimic pana la minimum 2 luni.

1 răspuns: