| piftela69 a întrebat:

Bună ziua, iubitei mele ii întârzie menstruația, luna trecuta a venit pe 11 iar cea de dinainte pe 16, acum suntem în data de 16 și nu a venit, am făcut un test de sarcina dupa 9 zile după ultimul contact sexual, a fost negativ, l-am făcut acum 2 zile, are crampe de 10 zile si dureri de spate, cu secreții de mucus alb, credeți ca este însărcinată?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un test de sarcina de pe pamant nu poate arata la numai 9 zile o sitiatie corecta si reala.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile este inutil si eronat.

| EzSimple a răspuns:

Nu, s-o adaptat la programul tramvaielor din Bucuresti