| StefaniaTvs a întrebat:

Bună ziua la toata lumea, luna trecuta am trecut prin al treilea avort spontan.
Am fost la ginecolog, am facut toate analizele care au iesit f bune.
La recomandarea lui am fost la endocrinologie pentru a vedea daca este ceva in neregula pe baza hormonala.
Doctora endocrinoloaga mi-a spus ca sunt bine.
De la ce ar putea sa fie aceste pierderi?
Poate ini trebuie un tratament de sustinere a sarcinii.
Voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna!

Ai facut analizele de Trombofilie? Daca nu, vorbeste cu medicul si spune-i ca ar fi bine sa le faci. De asemenea, indicat ar fi sa mergi si la un ginecolog specializat pe infertilitate, un dr bun care sa iti recomande analizele suplimentare pentru a vedea exact problema, daca exista vreuna.

Succes si fii increzatoare!

| StefaniaTvs explică (pentru sonya):

Pai de ce sa fac de infertilitate daca sunt fertila?

| StefaniaTvs explică (pentru sonya):

Mulțumesc frumos ????

| sonya a răspuns (pentru StefaniaTvs):

Sunt analize pe care un astfel de doctor le poate sti. Analize suplimentare pe langa ceea ce ai primit pana acum. Asta in functie si de ce analize ai facut. Totodata, el iti poate recomanda si pe la ce alte specializari sa mergi daca totul e in regula pe partea lui.

| StefaniaTvs explică (pentru sonya):

Am înțeles mulțumesc foarte mult pentru aceste sfaturi o zi minunata

| corbulalbrosu a răspuns:

Numai medicul ginecolog in a carui evidenta esti, este in masura sa stabileasca care ar putea fi cel mai indicat tratament de urmat. Daca actualul medic ginecolog nu are notorietate si suficient de multa experienta, este indicat sa te duci si la altul.Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la un ginecolog să îți zică exact ce probleme ai.

| StefaniaTvs explică (pentru Andreeush):

Tocmai asta am spus am mers la ginecolog, am facut analize totul a iesit ok nu am nimic

| Eireann a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru situatia prin care treci. Eu zic sa faci un control cu un medic geneticean. Una din cauzele avortului spontan poate sa fie ca embrionul are defecte genetice incompatible cu viata si corpul il elimina. Un control ar putea identifica problemele si sa iti ofere anumite solutii.