| Vivia150 a întrebat:

Bună ziua. Am nevoie de un sfat de la voi.
Acum două zile am mers la urgente din cauza unei dureri îngrozitoare de burtă, spate ca și cum exploda ceva în mine. (nu am pierdut sânge)
Ajunsa la spital DNA doctor ginecolog mi-a făcut analizele necesare etc și mi-a zis ca ar fi fost vorba de un chist pe ovarul drept care s-a spart și ca poate va fi nevoie de operație. Mi-au zis că trebuie să mai rămân câteva ore pentru a vedea dacă se lasă durerea sau dacă continuă(în caz ca se agrava au zis ca va fi necesară operație).
Mi s-au repetat analizele la sânge și spre seară mi s-a zis că NU este necesară operația pentru că nu mai era durerea puternică, la externare mi s au dat doar ceva calmante. Acum vă întreb pe voi, credeți că este suficient doar recomandarea de a lua paracetamol și ibuprofen? Tot ea mi-a zis că la ecografie tot arată normal. Stau puțin stresată pentru că uneori mai am mici dureri la ovar, să fi scăpat de acest chist așa ușor fără tratament? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu crezi ca toti suntem doctori? Mergi la alt ginecolog daca nu ai incredere in medicul care te a consultat doar nu crezi ca te minte? Sau? Ce varsta ai?