| croissant a întrebat:

Pe 14 martie mi-a venit si s-a terminat pe 20 iar pe 28 martie am facut sex neprotejat. Calendarul meu menstrual imi apare ca ar trebui sa imi vina pe 10 insa ma simt foarte agitata si ma dor sfarcurile de la sanii si mijlocul. Este un semn ca imi vine sau ca am ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

DE CE te joci cu focul si faci sex neprotejat, daca nu iti doresti sa ramai insarcinata in acest moment?
Nu te supara dar iti zic asta pentru ca iti vreau binele, nu cred ca vrei sa treci prin vreun avort sau mai rau, sa fii nevoita sa pastrezi o sarcina la o varsta prea frageda.
Nu putem stii daca ai ramas sau nu insarcinata, desi daca ai dureri de mijloc si de sani cel mai probabil iti va veni menstruatia.
Folositi prezervativul de acum inainte, metoda retragerii nu este sigura!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cum am putea stii, daca iti vine sau nu?
Nu crezi ca ar trebui sa ai sex protejat de fiecare data, ca sa nu te mai stresezi atata?
Pare ca erai in plina perioada fertila, deci ai sanse de sarcina.
Semnele de sarcina apar DUPA 3 saptamani de la fecundare, nu inainte.

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Aplicatia instalata pe telefon ''Calendar menstrual'' NU poate sa stie care este lungimea ciclului menstrual si in consecinta este cu totul IMPOSIBIL sa stie in ce data urmeaza sa se termine ciclul menstrual si sa porneasca urmatoarea sangerare menstruala.
Iti arata ca ar urma sa inceapa menstruatia in data de 10 Aprilie fiindca tu ai introdus in casetaspecial prevazuta, numarul 27 care ar reprezenta de fapt lungimea ciclului tau menstrual. Informatiile oferite de aplicatie privind ziua OVULATIEI cat si PERIOADA FERTILA a ciclului in curs de desfasurare vor fi/sunt CORECTE numai in cazul in care ciclul tau menstrual este de tipul REGIULAT si are mereu/de fiecare data lungimea de 27 sau 28 de zile.
Din cele explicate si relatate, se poate aprecia ca actul sexual a avut loc probabil in preaja zilei de ovulatie dar NU s-a format sarcina fiindca tot la fel de posibil si probabil NU a ajuns sperma in vaginul ''pasaricii'' tale.
Fiindca au aparut si exista semnele care de cele mai multe ori sunt caracteristice simptomelor premenstruale, : ''ma dor sfarcurile de la sanii si mijlocul'', se poate aprecia ca NU s-a format sarcina si in zilele imediat urmatoare va porni sangerarea menstruala mult dorita si asteptata. Multa sanatate!

| vladuutz a răspuns:

Semnat bebe

| Bakura2014 a răspuns:

Daca s-a terminat in tine sunt sanse, daca nu clar nu, unde s-a terminat?