| marilenaa a întrebat:

Buna ziua ma numesc Maria am 20 de ani si am o problema, pe data de 12 trebuia sa imi vina menstruatia...si suntem in data de 17 si nu mi-a venit inca(niciodata nu ne-am protejat dar ne-am ferit)dureri de burta si de spate am, dar nu stiu ce sa cred, sincer imi este cam frica... ce sa fac? ce se intampla? multumesc

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In primul rand, La multi ani!

In al doilea rand, cred ca abia acum iti dai seama cat ai gresit ca nu v-ati protejat!

Eu zic, daca nu iti vine zilele astea, sa mergi la gineco pentru un planning, protectie si apoi, dupa 21 de zile sa iti faci un test de sarcina!

| Crisstina a răspuns:

Ai facut vreun test de sarcina? Cu el ai vorbit despre asta? poate el isi aduce aminte cum s-a intamplat. Parerea mea e ca ar fi bine sa-ti iei un test de sarcina, si sa-l faci. Testul se face dupa a 14-a zi de la contactul sexual, cu prima urina. Mult succes, si sper ca e doar o dereglare hormonala!

| Bianca_2742 a răspuns:

Ce sa faci? Pai la 20 de ani ar fi bine sa treci si pe la un doctor ginecolog. Dar nu inteleg de ce nu va protejati niciodata

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Fa un test de sarcina, e cel mai sigur.
sunt cazuri in care poti ramane gravida si de la un prosop cu care si el s-a sters la randul lui.
cel mai sigur ramane un test.
bafta