| stefy333 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep...recent am mai pus o intrebare in care vorbeam de 2 fete care ma plac, unii stiu despre ce e vorba cred in fine sa fac un rezumat:ele se numesc Lili si Claudia ca sa dau si nume, prima are 16 ani, a doua 15.Lili a fost plecata in Grecia pana pe 1 sep timp in care Claudia se dadea la mine.Eu eram hotarat sa n-o insel pe Lili dar din pacate faptul ca ea mi-a zis ca "are prieten"(am pus ghilimele pentru ca eu n-am crezut) m-a facut sa o insel cu Claudia chiar daca eu nu tineam la Claudia.Asta s-a intamplat in perioada 14-24 aug(atat am stat cu Claudia).

Bun, vine Lili acasa pe 1 sep, suparata pe mine, eu o intreb ce are de nu vorbeste cu mine iar ea zice ca are motive sa nu vb cu mine...in fine! Apoi eu o iau si vorbesc intre 4 ochi cu ea si ii explic toata situatia iar apoi ea imi zice la final ca ma considera de la inceput un simplu >>>amiclaughingEu stiu foarte bine ca nu e asa si stiu si de ce mi-a zis asa: mi-a zis asa pentru ca nu vrea sa pice de fraiera a doua oara(asa crede ea) insa eu stiu sigur ca inca ma place insa nu vrea sa recunoasca asta.In astea 5 zile nu a prea vorbit cu mine insa imi face ochi dulci tot timpu' cand ma vede si eu simt ca ea inca tine la mine insa ii este frica sa recunoasca! Plus ca ea inainte sa plece in Grecia i-a spus celei mai bune prietene ca tine la mine insa nu stie daca si eu tin la ea iar cand eu i-am adus vorba de asta ea a negat totul.

Eu tin la ea f mult, nu i-am zis inca asta insa vreau sa ii spun sau macar sa ii arat! Ce credeti ca ar trebui sa fac? Oare mai am sanse sa fiu cu ea dupa ce s-a intamplat?

Si ma tot gandesc oare s-ar supara daca as saruta-o...nu cred ca ar fi o problema atata timp cat ma place...cred si euthinking Nu prea sunt genul de baiat asa direct insa in cazu de fata nu vad care ar fi problema si nu vad ce rost are sa o mai lungesc atata de aia ziceam de sarut.

Va multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ai gresit inseland-o, pentru ca sigur s-a simti foarte jignita, daca te place eu cred ca ai sanse sa fi cu eahappy, arata-i k o meriti, poarta-te fumos cu ea, vb cu ea si spune-i ce simti si spune-i k ea e singura fata pe care o iubesti.cred ca va functiona daca si ea te place, bafta.

| psiholoaga a răspuns:

Vad ca esti pus pe treabalaughing Nu am inteles ce tip de relatie aveai cu lili in momentul in care "ai inselat-o" cu claudia. Erati impreuna? Sau doar flirtati? Fiindca daca erati impreuna, reactia ei e de inteles, insa nu e de inteles mesajul in care spune ca are prieten. Daca doar flirtati, mi se pare ca nu ai "inselat-o", avand in vedere ca ea ti-a spus ca are prieten (adevarat sau nu, nu e important). Daca te testeaza, sa isi asume consecintele. Daca zici ca acum iti face ochi dulci, probabil ca inca te place si doar face pe suparata sau chiar este, dar te testeaza in continuare, sa vada cum reactionezi. Off, femeile astea... Complicate mai sunt! Incearca sa stai de vorba cu ea, sa o recuceresti; daca are sentimente pentru tine, se va lasa recucerita, daca nu, probabil iti va spune clar sa nu mai insisti. Bafta!

| emi a răspuns:

Nu atiu ce mai astepti? caut-o urgent, indeferent de neintelegeri, sau greselile ce se pot face la inceput, esti indragostit.Incearca ce rau poti pati? sa ramai dezamagit? Cred ca ai regreta mai mult daca nu ai incerca.Fi sincer si deschis cu ea, probabil acum te crede un tip superficial si rece, schimbai parerea armeazate cu rabdare si entuziasm(ca este contagios)si lupta! Dca nu iasa nu ai nimic de pierdut, insa poate deveni o iubire; desigur renunta la greseli stilul'claudia'. un salut si bafta

| RappK a răspuns:

Sincera sa fiu...Lili vrea sa fie cu tine.batting eyelashes...stiu mai bine ca sunt fatablushing.si eu am facut candva ca Lililaughinglaughinglaughinglaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata sa iti vinzi ideile astea la un post tv, de ex:fara apropouri la telenovele de doi bani-acasaTV, te-ar lua in brate cu povestirile astea.
Si puteai sa faci ceva in episoade de gen "lili se intoarce","razbunarea lui lili"...sti tu genul ala de telenovele cand te chinui cu o ranga sa o dai pe bunica ta la o parte din fata televizorului.hee hee
Sa revenim... ce ziceam? aaaa tu erai cu lili si claudia hai pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma cum ramane cu prietena aleia deai cunoscut-o in avion si cu aia de tea condus la gara? si soferita de taxiu care i-a placut de tine si s-a batut cu claudia pentru tine? cum ramane? si cu verisoara aia a ta care ai ingramadito in camara fiindca erati singuri acasa? pai vezi? ca nu stii ce vrei si esti haotic? alergi dupa lili si claudia da le neglijezi pe celelalte.

| anissa a răspuns:

Ai dreptate. normal k nu s-ar supara daca ai saruta-o atata timp cat te place.deci cand ai ocazia sarut-o. dar ai grija... ce faci k, claudia?

| Angel_3284 a răspuns:

Ideea cu sarutul nu ar fi una rea...cand te intalnesti cu ea. ia-o deoparte si spune-i ca o iubesti mult chiar daca nu iai mai zis pana acum...si ca ai vrea sa te impaci cu ea.si iti ceri scuze pentru ce s-a intamplat intre tine si Claudia... ii poti spune ca la Claudia nu ai tinut niciodata. ce a fost a fost doar o aventura...si ca ea (Lili) este singura fata la care ti... iar apoi un sarut.sai dovedesti ceea ce iai spus...eu cred ca aveti sanse...mai ales ca si ea te place...si poate chiar tine la tine...eu iti urez bafta...si sa dea dumnezeu sa va impacati...happyhappyhappy

| stefy333 explică:

Nu eram impreuna... flirtam! In ziua in care mi-a zis ca are prieten cred ca a zis asa ca sa ma testeze pentru ca tot in ziua aia m-a sunat sora ei intrebandu-ma daca o insel pe lili cu vreuna si probabil ea ca sa fie sigura daca asa e mi-a trantit fraza ca are prieten ca sa vada cum reactionez...ehh reactia mea a fost sa o insel cu Claudia care oricum se dadea la mine si ce rost avea sa o mai astept pe lili daca ea are prieten(dupa cum zicea ealaughing happy

Chestia e ca sunt extrem de sigur ca ea inca ma place si vreau ceva serios din treaba astahappy

| stefy333 explică:

La cat mai aveam de zis eu zic totusi ca poate fi considerat un rezumat... oricum nu asta conteazawinking