| baiazid a întrebat:

Nu stie cineva daca se poate da comanda de prezervative cu marimea dorita la Durex? Si daca se poate imi puteti lasa un link? Multumesc happy

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy pai eu nu am probleme cu marimea, 99 % din ele s-au mulat corect pe organ (vreo trei le-am rupt ca erau prea mici). Acum daca sunt prea mici cauta pe pachete marimea xxl, daca sunt prea mari le poti comanda de pe net, sau gasesti la sex shopuri prezervative asiatice care sunt mai modeste in privinta marimei. Cam asta e tot. Spor

| Chamberlin a răspuns:

Cauta intr-un sex-shop.

Răspuns utilizator avertizat
| PsychologistT a răspuns:

La Durex marimea e universala.
Doar in sex-shop poti gasi unele pe marimi.

| teetrrerretre a răspuns (pentru PsychologistT):

Hai nu zau...si daca iti zic ca nu is universale atuncea ce mai zici?

baiazid: ma mir ca iti place sa te stranga deoarece (pentru mine unul) este foarte neplacut. Din pacate chiar asa de mici eu nu am vazut inca. La Durex de 52 sau 53 am mai vazut dar asa de mici ba.

| PsychologistT a răspuns (pentru teetrrerretre):

Zic ca puteai sa te adresezi civilizat.

| teetrrerretre a răspuns (pentru PsychologistT):

Zic ca am facut-o destul de civilizat. In caz ca ai luat-o in nume de rau sau prea personal asta e... poate is eu mai "brutal".
Cat despre ceea ce ai zis, nu dezinforma oamenii daca nu cunosti. Pentru ca iti zic eu 100% ca nu sunt universale.

| PsychologistT a răspuns (pentru teetrrerretre):

Sunt fata, eu stiam doar de ceva XL de la Durex, dar tu ca baiat probabil stii mai bine.
Mi-am dat cu parerea.

| teetrrerretre a răspuns (pentru PsychologistT):

Bine insa ca omu cat traieste invata, atunci cand nu cunosti un lucru 100% si nu esti sigura pe el mai bine nu iti da cu parerea. Parerea ta poate fi foarte gresita. Mai bine limiteaza-te la ceea ce cunosti si esti stapana pe tine 100%.
Da iti spun eu sigur ca nu sunt universale. Nu le situ sub termenii de XL sau XXL insa pe spatele lor scrie ce dimeniune au in mm. Si sunt de 52 sau 53 (naiba mai stie numarul exact) si de 56 (pe care le folosesc). Deci e clar ca o data ce deja sunt cel putin 2 marimi pe piata (farmacie, supermarket, sex shop) nu sunt universale.

| Alexis7591 a răspuns (pentru teetrrerretre):

Asa este

| baiazid explică:

Stiti un site de unde pot comanda? prefer sa ma stranga un pichee hee. unul de 47-49 mm as vrea

| baiazid explică:

Cu unu de 53 de mm s-o tra in jos....am patit de vreo 3 ori asa...si voiam sa ma stranga mai bine decat sa se mai traga in joslaughing