| Mrsdea187 a întrebat:

O sa fiu directă și o sa spun ca eu cu iubitul meu facem dragoste neprotejat, în luna ianuarie mi-a venit ciclu dar a ținut si curs foarte puțin, 3 sau 4 zile,în februarie mi-a curs doar câteva picături,tin sa mentionez ca am făcut și teste de sarcină și au ieșit negativ!
Vă rog să mă sfătuiți! Mi-e frică de sarcină, stiu ca am facut teste si au ieșit negativ, dar sunt îngrijorată!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o astfel de situatie te prezinti la un centru medical sau un laborator de analize medicale pentru a ti se face testul beta-hCG printr-o analiza de sange. Este cel mai precis procedeu prin care se certifica cu o acuratete de peste 98-99% existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCG in sange sau altfel spus daca esti insarcinata sau nu. Iar in situatia in care exista o sarcina instalata in uter, in functie de nivelul cantitativ de hormon hCG in sange, se stabileste destul de precis si varsta sarcinii privind saptamana sa de evolutie. Multa sanatate!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unica soluție.
Să nu mai fii îngrijorată acum, că nu ai de ce.
Iar pe viitor, dacă faci sex neprotejat, să fie într-un ceas bun, dacă nu îl faci marinar, o să fie băiat.
Sugerez numele de Victor.